Quantcast

„Fools Garden“ jau seniai įsimylėję Lietuvą

Šį savaitgalį Vilniuje viešintys du Vokietijos grupės „Fools Garden“ nariai ir toliau tęsia pažintį su Lietuva ir jos kultūra. Jau ne pirmą kartą Lietuvoje besilankantys vyrai pasakoja, kad Vilnius jiems yra ypač mielas, nes nei kiek neprimena milijoninės sostinės, kurioje nuolat skubama ir triukšmaujama.

Šeštadienį į sostinę iš Austrijos atskridę vyrukai pirmąjį vizito vakarą praleido Vilniaus centre – aplankė keletą barų, klubų, paragavo cepelinų ir lietuviško alaus. Nors cepelinų vokiečiai per daug neišgyrė, nes jiems pasirodė šis tradicinis valgis „per sunkus“, grupės nariai mielais žodžiais apibūdino lietuvių kraštą.

Daugiau nei 20 metų gyvuojančios grupės vokalistas Peteris Freudenthaleris ir gitaristas Volkeris Hinkelis teigia, kad Lietuvoje jaučiasi kaip namuose. 2003 metais pirmą kartą šalyje apsilankę vokiečiai dabar į Vilnių sugrįžta ne tik koncertuoti, bet ir susitikti su draugais. „Keista, kaip gerai jie orientuojasi Vilniue“, - stebėjosi vienas iš LNK muzikos projekto „Lietuvos balsas“ organizatorių.

Šeštadienio vakarą „Fools Garden“ nariai apsilankė „Brodvėjuje“, „In Vino“, „Cozy“. „Peteris naktį net pats rado kelią atgal į viešbutį. Dažniausiai, jei esi užsienyje, surasti nakvynės vietą vienam nėra taip lengva“, - juokėsi vokiečių grupės gitaristas Volkeris.

Vyrukai prisipažino, kad artima jiems ne tik Lietuvos sostinė. Grupės atstovams jau teko gerai apžiūrėti Kauną ir Klaipėdą. „Jaučiamės čia kaip namuose“, - teigė muzikantai.

Paklausti, ar lietuviai „Fools Garden“ narius pažįsta viešose vietose, vyrai teigė: „Keletas žmonių pažįsta. Labai smagu, kai užeini į barą ir kas nors sako - „Fools Garden“‘s in the house“ (aut. „Fools Garden“ - čia).

Pasakodamas apie lietuvių išskirtinumą P. Freudenthaleris sakė, kad mato lietuvaičių panašumą su airiais. „Esu didelis Airijos fanas. Pastebėjau, kad lietuviai yra panašūs į juos. Kai pirmą kartą koncertavome Lietuvoje, alikome melancholišką dainą „Dreaming“. Nors ji buvo išleista albume, Europoje jos nelabai kas žinojo. O lietuviai mokėjo kiekvieną jos žodį. Jūs, kaip ir airiai, esate melancholiški, bet mokate linksmintis“, - pasakojo grupės vokalistas.Į Lietuvą šį savaitgalį „Lemon Tree“ dainos autoriai atvyko, kad užliptų ant „Lietuvos balso“ finalinės scenos kartu su dalyviu Mantvydu Sabaičiu. Vokiečiai neapleido progos pasidalyti savo nuomone ir apie talentų beieškančius televizijos projektus. „Dažniausiai šie projektai būna trumpalaikiai. Turime ir Vokietijoje daug tokių šou. Dažniausiai jie būna ne apie talentus, o apie pramogas. Tačiau projektas „Vokietijos balsas“ buvo kitoks. Jaunimas galėjo ne tik pasirodyti scenoje, bet ir toliau mokytis muzikos projektui pasibaigus“, - kalbėjo grupės lyderis.

Šeštadienio vakarą „Brodvėjaus“ klube Vilniuje „Fools Garden“ vyrukai galėjo išgirsti „Lietuvos balso“ dalyvio M.Sabaičio balsą. „Vaikinas labai gerai dainuoja. Kai sužinojau, kad jis dainuoti pradėjo tik rugpjūčio mėnesį, labai nustebau. Jis – aukštas. Reikės man aukštakulnius scenoje užsidėti, kad būčiau panašus į jį“, - juokėsi „Fools Garden“ vokalistas, kuris su lietuviu sekmadienio vakarą atliks dainą „Lemon Tree“. Vokiečiai pažadėjo, kad laikys kumščius už M.Sabaitį, jog šis nugalėtų talentų projekte.

Trečiąjį dešimtmetį skaičiuojančios grupės žinomiausia daina būtent ir yra „Lemon Tree“. Ji apkeliavo visą pasaul, jos žodžius išmoko milijonai žmonių. Tačiau grupės nariai sako, kad kol kas ši daina jiems nepabodo ir visada gerai jaučiasi ją atlikdami. „Tikimės ateityje sukurti dar vieną panašų „hitą“. Tačiau niekada neatsisakome šitos dainos atlikti koncertuose, nes žinome, kad auditorija jos laukia“, - kalbėjo vyrukai.

Sekmadienio vakarą „Fools Garden“ dainas LNK žiūrovai galės išgirsti „Lietuvos balso“ projekte. Vokiečių muzikantai pažadėjo, kad lietuviai galės išgirsti pasaulinę naujos dainos premjerą. Į koncertą Vilniuje susirinikę svečiai, pasibaigus laidos filmavimui, galės toliau džiaugtis „Fools Garden“ dvejetuko dainomis. „Planuojame atlikti dar penkias dainas, bet jei publika norės, bus ir daugiau“, - žadėjo muzikantai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių