Quantcast

Festivalis „Išeik į aikštę“ jaunimą kviečia kurti neeilinį gyvenimą

Vilniuje festivalių sezoną skelbia Katedros aikštėje prasidėjęs pirmą kartą organizuojamas jaunimo festivalis „Išeik į aikštę 2013“.

Gegužės 3-5 dienomis čia vykstantis festivalis kviečia jaunus žmones diskutuoti, dalintis mintimis apie tikėjimą vaišinantis kava, rungtyniauti estafetėse, susitikti su įdomiais žmonėmis, dalyvauti koncerte „Aš noriu neeilinio gyvenimo“. Pabendrauti su vilniečiais ir miesto svečiais pakviesti Emanuelio mokyklos Romoje studentais iš 12 skirtingų pasaulio šalių.

„Dažnai girdime, kad Katalikų bažnyčia yra nuobodi, liūdna, toli nuo žmonių, todėl sugalvojome surengti jaunimo festivalį „Išeik į gatvę 2013“. Norime su visais susitikti atviroje aikštėje, ne tarp bažnyčios sienų, o čia puikiai matyti, kokie mes esame, negalime pasirodyti geresni nei iš tiesų. Jauni žmonės turi daugybę klausimų, tik dažniausiai nedrįsta jų užduoti, susiduria su sunkumais, neviltimi, ir nežino, kaip tai išspręsti, nedrįsta ieškoti pagalbos. Tad manau, kad festivalis – puiki proga tai padaryti“, – „Vilniaus dienai“ sakė vienas iš festivalio rengėjų Edvinas Dauknys.

Pabendrauti, pakalbėti apie gyvenimo prasmę, Dievą, Bažnyčią, tiesas ir mitus prie kavos ar arbatos puodelio visi kviečiami Katedros aikštėje įsikūrusį paviljoną. Čia taip pat vyksta gyvos muzikos koncertai.

Labiau besigilinantiems į tikėjimą rengiamos diskusijos Vilniaus universitete (VU), planetariume, Arkikatedroje ir kino teatre „Pasaka“. Diskusijų temos iš tiesų patraukiančios jaunimą – pavyzdžiui, šeštadienį planetariume kalbėta apie tai, kas yra visata, kaip ji susikūrė, kaip tarpusavyje dera mokslas ir religija ir pan. O „Pasakoje“ bus kalbama apie tikėjimą kine remiantis filmų „Matrica“ ir „Revolveris“ motyvais.

„Bandome sugriauti ir nuomonę, kad tikintis, einantis į bažnyčią jaunuolis – nešaunus, kad tai – nemadinga. Emanuelio mokyklos studentai liudija, ką reiškia gyventi tikėjimu. Galite pamatyti, kad nesame nei keisti, nei nuobodūs, nei užspausti, kad mokame linksmintis, džiaugtis. Manome, kad patys katalikai turėtų keisti savo įvaizdį – nebūti nusiminę, skausmo perkreiptais veidais. Galime didžiuotis, kad turime tikėjimą, Dievą užnugaryje“, – pakiliai kalbėjo E.Dauknys.

Jis patikino, kad savojo tikėjimo niekam neperša ir apie jį nekalba aukštomis frazėmis. Kai pats ar bendraminčiai lankosi mokyklose, stengiasi kalbėti ne apie tai, kad parašyta Biblijoje, o apie tai, ką reiškia tikėjimas jiems asmeniškai. „Penktadienio pamaldos Arkikatedroje įrodė, kad jaunimas yra ištroškęs tikrų dalykų, vertybių. Jaunam žmogui pačiam sau būna sunku atsakyti, ko nori iš tiesų, todėl dar viena mūsų užduotis – parodyti kelią savo pavyzdžiu. Norime parodyti, kad religija yra labai teigiamas dalykas mūsų gyvenime, ji – mūsų gyvenimo šerdis“, – sakė festivalio rengėjas.

Šeštadienio vakarą Katedros aikštėje bus surengta dviejų dalių koncertas „Aš noriu neeilinio gyvenimo“. O sekmadienį čia ypač laukiamos šeimos ir nuotykių ieškantis jaunimas, nes šalia įkurtame skautų parke visi galės išbandyti karstykles, laipynes, kepti duoną ant laužo ir apžiūrėti skautų pastatytą vigvamą.

Daugiau informacijos: www.iseikiaikste2013.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių