E.Zuroffas reikalauja uždrausti kovo 11-osios eitynes Vilniuje (papildyta)

Simono Wiesenthalio centro vadovas Efraimas Zuroffas piktinasi Vilniaus valdžios sprendimu leisti kovo 11-osios eitynes. Reikalaujama renginį uždrausti.

Kaltina antisemitizmo toleravimu

Tokią poziciją S.Wiesenthalio centras išreiškė neseniai išplatintame pranešime. Vilniaus savivaldybės sprendimas leisti eitynes Gedimino prospektu pavadintas klaidingu. Esą miesto valdžia leidžia viešai skleisti tautinio nepakantumo ir antisemitizmo idėjas. S.Wiesenthalio centras oficialiai reikalauja anuliuoti leidimą eitynėms, kurių dalyviai esą siejami su neonacių judėjimu.

„Žodžio laisvė nesuteikia teisės kurstyti neapykantą prieš Lietuvos mažumas ir užsieniečius. Tas faktas, kad rasistiniai ir antisemitiniai šūkiai gali aidėti pagrindinėje ES priklausančios valstybės sostinės gatvėje, yra nesuvokiamas“, - pranešime cituojamas E.Zuroffas.

Regi ultranacionalizmo apraiškas

Anot jo, dėl „ultranacionalistinių sentimentų“ suvešėjimo Lietuvoje kaltos kelios šalies vyriausybės, kurios esą nesugebėjo pripažinti tiesos apie lietuvių įvykdytus holokausto nusikaltimus ir nenubaudė nė vieno buvusio nacio.

„Jei tiesa būtų buvusi pripažinta, Lietuvoje iš esmės nebūtų jokio palaikymo nacizmui ir antisemitizmui, tačiau užuot tai padariusios, vyriausybės leidžia šimtus tūkstančių eurų holokausto istorijos Lietuvoje klastojimui“, - tvirtina E.Zuroffas. Anot S.Wiesenthalio centro vadovo, Lietuvos politikai taip pat stengiasi pasauliui įteigti „melą, kad komunistų nusikaltimai buvo tokie pat siaubingi, kaip ir nacių“.

Savivaldybė nereaguos

Sostinės savivaldybės Renginių derinimo komisijos pirmininkas Gerardas Aidigintas Jurkonis 1diena.lt teigė, esą nėra jokio pagrindo reaguoti į viešus E.Zuroffo reikalavimus uždrausti kovo 11-osios eitynes.

„Palaukit, o kas yra E.Zuroffas Lietuvos valstybėje? Koks pareigūnas? Ministras pirmininkas? – retoriškai klausė G.A.Jurkonis. – Turėkime savigarbos, ponai. Vėl kas nors ko nors reikalaus – ir vėl lankstysimės? Manau, reikėtų paprasčiausiai pagalvoti apie savigarbą.“ Paklaustas, ar tai reiškia, kad miesto valdžia nemato reikalo reaguoti į E.Zuroffo reikalavimus, pašnekovas nedvejojo: „Be abejo“.

Sostinės savivaldybė leidimą kovo 11-osios eitynėms išdavė praėjusią savaitę. Renginio organizatoriai ketina Gedimino prospekte suburti daugiau kaip tūkstantį žmonių. Beje, savivaldybė eitynių dalyvių skaičiaus neapribojo, nors tai buvo daroma išduodant leidimus mitingams bei kitoms protesto akcijoms.

Šiemet eitynėse, anot organizatorių, turėtų dalyvauti choras ir orkestras. Organizatoriai žada, kad minioje neskambės nesantaiką ar neapykantą kurstantys šūkiai, tačiau prieštaringai vertinamos skanduotės „Lietuva – lietuviams!“ neišsižada.NAUJAUSI KOMENTARAI

izulumas

izulumas portretas
tarptautinis........kiaulienos nevalgo,apipjaustyma toleruoja o trispalve nesantis laisvoje ES valstybeje jam vidurius paliuosavo.............

hmmm

hmmm portretas
ponas zurofas pats ir skatina antisemitines nuotaikas lysdmas ne i savo darza ir visur matydamas priesus

666

666 portretas
Tegu pirma nubaudžia žydus, KGB, MGB ir NKVD karininkus, dalyvavusius lietuvių trėmimuose, kankinimuose ir žudynėse. Nes dabar gaunasi teisingumas iš vienos pusės - jūs bauskite lietuviu, kurie naikino žydus, o mes savo nusikaltėlius slapstysime izraelyje ir jų neišduosime. O didžiausi n"holokausto" istorijos klastotojai ir yra patys žydai ir tas pats wiesenthalio centras. Visi bent kiek besidomintys šia tema puikiai žino, kad iš 6 mln. "nužudytų" žydų apie 5 mln. yra emigravę, mirę savo mirtimi arba žuvę kariaudami ir niekaip negali būti prilyginami tiems, kurie buvo tikslingai sunaikinti atsižvelgiant į jų tautybe. Tik izraelio sionistinis judėjimas stengiasi bet kokia kaina nuslėpti šiuos faktus ir užčiaupti visus istorikus prisikasusius prie tiesos, kad galėtų amžinai reikalauti, inkšti ir skųstis. Gaila, kad mūsų subinlaižiai sėdintys valdžioje pataikauja ir leidžiasi šokdinami usa ir izraelio melagių.
VISI KOMENTARAI 91
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių