E.Zingerio obeliskas nepatiko Vilniaus savivaldybei (papildyta)

Seimo narys Emanuelis Zingeris Vilniaus savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijai pateikė ne vieną pasiūlymą, tačiau jo idėjos valdžios pareigūnų nesudomino. Komisija nesusižavėjo nei siūlymu vieną iš sostinės gatvių pavadinti B.Brunono vardu, nei Vašingtono aikštėje pastatyti obeliską.

Iškart po komisijos posėdžio Savivaldybės miesto plėtros departamento direktorius Artūras Blotnys nusiuntė raštą E.Zingeriui, kad jo prašymą komisija atmetė ir pasiūlė su obelisko idėja kreiptis į Vyriausybę. Esą Lietuvos diplomatų atminimo įmažinimas nebe sostinės, o visos šalies rūpestis.

Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų  komisijai pirmininkaujantis Vilniaus vicemeras Vidmantas Martikonis tikino, kad obeliskas – ne vienintelė E.Zingerio idėja, svarstyta per paskutinįjį komisijos posėdį. Dar įdomesnis jo prašymas – vieną Vilniaus gatvių pavadinti Bonifaco Brunono vardu. Vienuolio, kuris su taikia misija ėjo krikštyti pagonių lietuvių ir supažindinti su krikščionybės idėjomis. Vos į šventąją girią įžengusį taikųjį vienuolį atkaklūs lietuviaičiai pagonys nugalabijo.

Dėl tokių istorijos vingrybių komisija atmetė ir B.Brunono gatvės pavadinimo idėją.

„Prirašo mums tų idėjų, o kai prašymą raštu gauni, nori nenori turi nagrinėti, paskui galvoji, kaip čia mandagiau užrašyti. Aš gal per daug atvirauju“, - lūpą prikando V.Martikonis.

E.Zingeris: pasiūlymų atmetimas - absoliuti klaida

Portalo paklaustas apie Vilniaus miesto savivaldybės atmestus abu jo pasiūlymus E.Zingeris nustebo. Mat Seimo narys dar nėra gavęs iš savivaldybės atsakymo.

„Atmetė? Tai - absoliuti klaida. B.Brunono vardu pavadinti gatvę reikėjo būtent Vilniaus – Europos kultūros sostinės proga. B.Brunonas siejamas su praeitimi. Būtina paminėti jo vardą, parodytume, kad esame nebe tokie, kaip anais laikais. Dabar Lietuva – krikščioniška šalis. Be to, iš kur vienuolis galėjo žinoti, kad ten buvo šventa giria? Ten ką, žymekliai buvo prie kelių?“, - savo poziciją gynė E.Zingeris.

Išgirdęs, kad savivaldybė siūlo dėl obelisko diplomatams kreiptis į Vyriausybę, Seimo narys pyktelėjo. Jo neįtikino argumentas, kad diplomatų veiklos įmažinimas – ne sostinės lygmens klausimas.

„O kodėl buvo sostinės lygmens klausimas, kai įkūriau aikštę prie Užsienio reikalų ministerijos? Buvo malonu, kai į aikštės atidarymą atvyko Jungtinių Amerikos Valstijų kongreso primininkas su 28 kongresmenų delegacija? Aš prašiau įmažinti mūsų diplomatų veiklą per tuos 50 okupacijos metų. Nesvarbu – pastačius obeliską ar atminimo lentą. Juk tie diplomatai tuo metu gynė mūsų šalies Nepriklausomybės politiką, o vėliau mes – Kovo 11-osios akto signatarai šią vėliavą iš jų perėmėme“, - susitaikyti su savivaldybės sprendimu negalėjo E.Zingeris.


Šiame straipsnyje: Zingeris

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių