„Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas: kaip išvengti peršalimo ligų ir kokią aprangą rinktis?

 • Teksto dydis:

Gruodžio 10 dieną Vilniuje vyks kalėdinis „Eurovaistinės“ bėgimas. Profesionalus bėgikas ir treneris Egidijus Adomkaitis ir „Eurovaistinės“ farmacininkas Mindaugas Rutalė ne tik kviečia visus prisijungti prie bėgimo entuziastų, bet ir susipažinti su bėgiojimo žiemą pagrindais, kurie padės užkirsti kelią peršalimo ligoms.

Kvėpuokite per nosį

Nesvarbu, koks metų laikas būtų, naujokai bėgikai pamiršta kvėpuoti per nosį, pasakojo „Eurovaistinės“ farmacininkas Mindaugas Rutalė. Jis pridūrė, kad dėl šalto oro žiemą tai daryti gali būti dar sudėtingiau.

„Kvėpavimas per nosį – tai taisyklingo bėgimo pagrindas, kurio svarbu nepamiršti. Tačiau jeigu nesame įpratę bėgioti, galimai pajutę nuovargį pradėsime kvėpuoti per burną. Taip mes įtraukiame daug šalto, nešvaraus aplinkos oro, kuris mums tikrai nėra naudingas. O jeigu dar žmogus turi silpnesnę imuninę sistemą, kvėpuojant per burną bėgimo metu jo organizmas dar greičiau atšąla, o patogeninės bakterijos iš aplinkos greičiau neigiamai paveikia mūsų organizmą“, – pasakojo M. Rutalė.

Neprisirenkite per daug

Viena dažniausių klaidų bėgiojant žiemą – per šilta apranga. Profesionalus bėgikas ir treneris Egidijus Adomkaitis patarė nesirengti rūbais, pagamintais iš tokių medžiagų, kurios sugeria prakaitą, bet jo negarina – pavyzdžiui, medvilniniais drabužiais.

„Bėgiojant visada geriau yra apsirengti mažiau, todėl neprisirenkite per daug. Išėjus į lauką, neturėtumėte jaustis šiltai – turi būti vėsoka. Jeigu lauke jums šilta, galimai pradėjus bėgti pasidarys per karšta. Patarčiau sluoksniuoti rūbus, atsižvelgiant į temperatūrą lauke: užsidėti tampres, termo marškinėlius ilgomis rankovės, o jeigu yra vėsiau – papildomai vilkėti marškinėlius trumpomis rankovėmis, džemperį ar striukę. Sukaitus galėsite nusivilkti viršutinį rūbą. Tokiu būdu palaikysite optimalią kūno temperatūrą. Be to, galite dėvėti pirštines, kaklaskarę ir kepurę, tik svarbu, kad visų rūbų medžiaga būtų lengva“, – patarė E. Adomkaitis.

Bėgikas pridurė, kad norint išvengti paslydimo, reiktų avėti specialią avalynę – batus, kurių padas turi didesnį sukibimą su kelio danga. 

Įsivertinkite oro sąlygas

Neseniai pradėjusiems bėgioti žmonėms vaistininkas pataria atsižvelgti į orus. Kartais vos pradėjus sportuoti, geriau pradžioje rinktis ramesnius orus ir privengti intensyvaus snigimo, lietaus ar šlapdribos. Jam antrino ir bėgikas.

„Viskas priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo ir pasiryžimo lygio. Iki 12–15 laipsnių šalčio dar galima drąsiai bėgti, vėliau rizika susirgti didėja. Spaudžiant šaltukui reikia atsakingai pasirinkti aprangą ir įsivertinti savo fizinę ištvermę. Jeigu šaltis yra didesnis, bėgimo trukmę galima mažinti. Kuo oras šaltesnis, tuo daugiau energijos žmogui reikia sunaudoti tam, kad palaikytų normalią kūno temperatūrą – dėl to greičiau pavargstama. Jeigu bėgdami šaltu oru jaučiatės gerai, trukmės galima nemažinti“, – pridurė bėgikas.

Tempimo pratimus atlikite patalpoje

Vaistininkas ir bėgikas drauge sutarė: pagrindinė taisyklė, norint išvengti peršalimo – po bėgimo kuo greičiau grįžti į šiltą patalpą. Jie pasakojo, kad dažniausiai susergama ne bėgimo metu, o būtent po jo, kai sušilęs ir suprakaitavęs žmogus ilgiau lieka šaltame ore. Todėl šaltuoju sezonu po bėgimo tempimo pratimus rekomenduojama atlikti vidaus patalpoje.

Nepamirškite elektrolitų

Išvengti peršalimo ligų bėgiojant žiemą yra daug lengviau tiems, kurie vasarą sąžiningai atliko namų darbus – vartojo vitaminą C ir D, pasakojo vaistininkas. Visgi vaistininkas įvardijo, kas dar svarbu bėgiojant žiemą:

„Vasarą vitaminus C ir Dvartojusių žmonių imunitetas atėjus šaltajam periodui jau „užsidėjo boksininko pirštines“, kurios apsaugos nuo peršalimo ligų. Tačiau šiuo sezonu visiems bėgikams rekomenduojama nepamiršti elektrolitų tirpalų, magnio ir kalio. Vasarą mums jų reikia dėl to, kad prakaituojame daugiau dėl karščio lauke, o žiemą – jis svarbus dėl to, kad daugiau išprakaituojame dėl šiltesnės aprangos“, – pasakojo M. Rutalė.

Visus susipažinusius su taisyklingo ir sveiko bėgimo žiemą pagrindais, vaistininkas ir bėgikas kviečia sudalyvauti „Eurovaistinės“ kalėdiniu vakaro bėgime, kuris vyks gruodžio 10 dieną Vilniuje. Bėgimo dalyviai kviečiami rinktis ne tik 12, 6 ar 3 kilometrų trasas, bet ir rinktis Nykštukų bėgimą mažiausiesiems. Taip pat kalėdiniam bėgimui kviečiama pasiruošti ne tik taisyklingą bėgimo aprangą, bet ir tamsoje šviečiančią šventinę atributiką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jie čia rimtai?

Jie čia rimtai? portretas
Ir norit pasakyt kad čia sveiko proto renginys?:D:D
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių