Quantcast

Europos parke bus atidengta nauja skulptūra „Burtininkas“

Trečiadienį 16 val. Europos parke bus atidengta vienos garsiausių šiuolaikinio meno kūrėjų iš Lenkijos Magdalenos Abakanowicz nauja skulptūra „Burtininkas“ („Conjuror“).

Skulptūrą menininkė sukūrė specialiai Lietuvos tūkstantmečio ir „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ proga. Atidarymo šventėje dalyvaus ir pati skulptūros autorė. Atidarymo metu įėjimas į parką nemokamas.

Prof. Magadalena Abakanowicz – viena iškiliausių ir įtakingiausių XX ir XXI amžiaus menininkių. Abakanowicz yra surengusi per 100 personalinių parodų visame pasaulyje, jos darbai – svarbiausiose pasaulio muziejų kolekcijose (MOMA, Niujorko metropoliteno meno muziejuje, Nacionalinėje meno galerijoje Vašingtone, Pompidou meno centre, Ludwigo muziejuje, W. Lembrucko muziejuje ir kt.) ir ekspozicijose po atviru dangumi (Jorkšyro skulptūrų parke, Storm Kingo meno centre, Walkerio meno centre, Hakono muziejuje po atviru dangumi ir kt.). Menininkei suteikta daug garbingų apdovanojimų, ji yra žinomų pasaulio meno akademijų garbės daktarė.

Vilniaus pašonėje plytintis Europos parkas po Nepriklausomybės atgavimo demonstruoja Lietuvos atsivėrimą europiniam menui ir kultūrai. Šiuolaikinio meno muziejaus po atviru dangumi kūrimas siejamas su Europos geografinio centro įprasminimu, meno kalba žmonių sąmonėje formuoja Lietuvos, kaip Europos centro valstybės, įvaizdį.

Europos parko įkūrėjas Gintaras Karosas sako, kad M.Abakanowicz – ne tik viena ryškiausių šiuolaikinio meno kūrėjų, bet kartu ir reta išimtis plejadoje pasaulio geriausiųjų, nes yra mums tiek geografiškai, tiek istoriškai artimos šalies atstovė. „Jos kūriniu, manau, bus tinkamai įamžintas Vilnius kaip Europos kultūros sostinė. M.Abakanowicz skulptūra „Burtininkas“ galėtų būti jau tūkstantį metų nuolat istorijos išbandymus patiriančios, bet dvasiškai stiprios mūsų tautos kultūros fenomeno metafora“, - įsitikinęs G.Karosas.


Šiame straipsnyje: Europos parkasAbakanowicz

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių