Quantcast

Europos dienai skirtuose renginiuose – žaidimai, muzika, patiekalai

Šeštadienį Gedimino prospekte – minios žmonių. Čia vyksta Europos dienai skirti renginiai.

Gedimino prospektu marširuojantys vilniečiai ir miesto svečiai džiaugėsi puikiu pavasarišku oru, dalyvavo šventės proga rengiamuose žaidimuose ir ragavo Europos šalių virtuvių patiekalų.

Prospekto ruože ties Vinco Kudirkos aikšte įsikūrė palapinės, kuriose senjorų ir jaunimo organizacijos rengė aktyvius užsiėmimus, pastatytoje scenoje koncertavo muzikos ir šokių kolektyvai.

Lietuvoje Europos diena tradiciškai pasitinkama teminiais ES metų renginiais. Šie metai – Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai, todėl pasidalyti patirtimi buvo sukviestos vyresnių žmonių ir jaunimo organizacijos.

Šventės svečiai buvo kviečiami išbandyti savo jėgas įvairiuose užsiėmimuose: vyko šiaurietiškas ėjimas, po atviru dangumi buvo daromi taiči pratimai, vyko tautodailės ir rankdarbių kūrybinės dirbtuvės. Visi norintys galėjo nemokamai išsiųsti atviruką su linkėjimais mamai, seneliui, bičiuliui ar kolegai.

Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“ visus norinčius senjorus mokė kompiuterinio raštingumo pradmenų. V.Kudirkos aikštėje buvo žaidžiamas vienas populiariausių visų kartų žaidimų visame pasaulyje – bingo. Juo susidomėjo ne tik senoji karta, bet ir jaunimas.

Norintys pabendrauti įvairiais klausimais, turėjo unikalią galimybę užsukti į „Gyvąją biblioteką“. Tai yra Nacionalinio socialinės integracijos instituto vykdoma programa, per kurią „gyvosios knygos“ – įvairių socialinių grupių žmonės – bendravo su miestiečiais ir šventės svečiais.

„Gyvojoje bibliotekoje“ knygos yra žmonės, o skaitymas yra pokalbis. Kiekvienas praeivis gali ateiti ir išsirinkti „knygą“, t. y. žmogų, kuris atstovauja skirtingoms visuomenės grupėms, ir su juo 20 minučių pabendrauti. Tos „knygos“ pas mus labai įvairios: ir skirtingų tikėjimų, gyvenimiškos patirties, ir regėjimo negalią turintys žmonės, ir gyvūnų teisių globėjai, ir pan.“, – pasakojo projekto „Gyvoji biblioteka“ koordinatorė Lina Vasiliūtė.

Norinčių pabendrauti su „gyvomis knygomis“ sąraše buvo apie 40 žmonių, bet daugelis kitų, pasak pašnekovės, tiesiog į sąrašą neužsirašė.

Toliau Gedimino prospektu Arkikatedros link driekiasi maisto mugė, kurioje dešimt restoranų pristato Europos šalių – Ispanijos, Vokietijos, Belgijos, Anglijos, Čekijos, Latvijos, Rumunijos, Lenkijos, Vengrijos ir Lietuvos – nacionalinius patiekalus ir gėrimus.

Matyti, kad didelio populiarumo susilaukė Belgijos, Rumunijos, Ispanijos šalių virtuvės. Kiek mažiau žmonių būriavosi prie lenkiškų patiekalų palapinės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių