Europos dieną - kultūros ir kulinarijos mugė Gedimino pr. (programa)

Šiemet Lietuva mini penktąsias narystės Europos Sąjungoje metines, kurios sutampa ir su gegužės 9-ąja - Europos diena. Vilniuje ta proga tradiciškai rengiamas projektas „Lietuva -Europos žvaigždutė“.

„Lietuva - Europos žvaigždutė“ Vilniuje nušvis gegužės 8 - 10 dieną. Pagrindinis šventės akcentas -jau ketvirtą kartą vyksianti kultūros ir kulinarijos mugė Gedimino prospekte.
Vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę susipažinti su įvairių Europos šalių virtuvėmis, taip pat dalyvauti senovinių amatų dirbtuvėse.

„Kartu švęsti pavasarį ir Europos dieną jau tapo gražia tradicija. Pernai kulinarijos mugė Gedimino prospekte nebuvo organizuojama. Renginiai vyko prie Baltojo tilto. Tačiau ir iš dalyvių, ir iš apsilankiusiųjų atsiliepimų supratome - šventės Gedimino prospekte daug kas pasiilgo" - sako renginį organizuojančios bendrovės „Concept events & media“ vadovas Tadas Rimdžius.

Pasak jo, svarbiausioje miesto gatvėje ūžiant šventei atrodo, kad visas miestas pasiduoda gerai nuotaikai. Todėl vėl organizatoriai sukvietė bendradarbiauti restoranus, amatų meistrus, taip pat informacijos sklaida apie savo šalis prisidėti ir Europos valstybių ambasadas.

Be galimybės paragauti įvairių patiekalų, šventės metu organizuojama ir plati kultūrinių renginių programa.

Šventinį savaitgalį iškilmingai pradės Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ eisena iš Odminių skvero link V.Kudirkos aikštės, kur įrengtoje scenoje vyks orkestro pasirodymas. Penktadienio koncertinėje programoje taip pat pasirodys įvairūs džiazo kolektyvai. Vakare į koncertą pakvies grupė „Tabasco“, kuri perdainuos populiariausias Europos dainas.

Šeštadienį vyks jaunimo grupių ir kolektyvų pasirodymai, taip pat koncertas „Tautinė popietė“, kurio metu koncertuos Europos šalių folkloro kolektyvai. Vakare susirinkusiųjų lauks koncertas „Su Europos diena!“, kuriame gros grupė „Biplan“.

Visą savaitgalį Odminių skverelyje geriausi Lietuvos amatininkai ir liaudies meistrai pristatys ir demonstruos tradicinius amatus: kalvystę, puodynių žiedimą, pynimą, audimą ir kt.

Šventės metu šalia V.Kudirkos aikštės veiks ir Europos Parlamento „Pasirinkimų kabina“, į kurią vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami pareikšti savo nuomonę ir pageidavimus, ko tikisi iš Europos Parlamento. Norintieji galės įrašyti vaizdo pranešimus, kurie bus transliuojami išoriniuose ekranuose ir internete. Tokios „Pasirinkimų“ kabinos veikia visose ES šalyse ir perduoda pagrindinę EP rinkimų kampanijos žinutę: ES politika veikia daugelį gyvenimo sričių, įskaitant kasdienius žmonių rūpesčius, o rinkėjai gali rinktis įvairias tos politikos alternatyvas balsuodami EP rinkimuose.

PROGRAMA
2009 m. gegužės 8 – 10 d.

Europos šalių mugė
Sostinės restoranai Gedimino pr. pristatys skirtingas Europos šalių virtuves ir kultūrinę programą.

Amatininkų miestelis Odminių skvere
Geriausi šalies amatininkai ir liaudies meistrai pristatys ir demonstruos tradicinius amatus, kaip: kalvystė, žiedimas, pynimas, audimas.

Europos Parlamento „Pasirinkimų kabina“ V. Kudirkos aikštėje
Europa laukia tavo nuomonės! Kviečiame pareikšti savo nuomonę ir pageidavimus, ko tikitės iš Europos Parlamento. Visi norintys galės įrašyti vaizdo pranešimus, kurie bus transliuojami išoriniuose ekranuose ir internete.

2009 m. gegužės 8 d., penktadienis
13 val. Šventės atidarymas ir sveikinimo kalbos
Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ eisena iš Odminių skv. link V.Kudirkos a. Muzikinis pasirodymas prie pagrindinės scenos.
16 val. Koncertas „Džiazuojanti Europa“
Muzikinius kūrinius atlieka A. Noviko džiazo kolektyvai.
20 val. Vakarinis koncertas
Populiariausios Europos dainos. Grupė „Tabasco“

2009 m. gegužės 9 d., šeštadienis
13 val. Koncertas „Jaunieji europiečiai“
Vilniaus Balio Dvariono Dešimtmetės muzikos mokyklos folkloro grupė „Aglija“
Svingo šokių programa ir pamokos - trupė Lindyhop.lt
16 val. Koncertas „Tautinė popietė“
Restoranas „Raffel‘s“ pristato tradicinius Graikijos, Ispanijos ir Prancūzijos šokius.
Lietuvos folkloro grupė „Nalšia“
20 val. Vakarinis koncertas „Su Europos diena!“
Grupė „Biplan“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių