Quantcast

Europos aikštė Vilniuje virto meno kūriniu

Šiandien, švenčiant Tarptautinę augalų žavėjimosi dieną, sužaliavo ir Vilniuje esanti Europos aikštė, bet tik vienai dienai.

„Augalų žavadienis – puiki proga suteikti betone įkalintai aikštei gyvybės, todėl su kolegomis nusprendėme ten bent vienai dienai įrengti gyvų augalų ir žolės kompoziciją „Pievos ritmu“, – trumpai sumanymą apželdinti Europos aikštę pristato „Floralita“ landšafto dizaineris ir idėjos autorius Vladimiras Eicher Lorka.

Aikštėje šiandien nuo ankstaus ryto išdygo 4 metrų medžiai, o palei žemę nusitiesė didžiuliai tų medžių šešėliai-pievos. Įkurdinti augalus ten, kur mažiausiai to tikėjosi pamatyti vilniečiai ir miesto svečiai, V. E. Lorkai padėjo pradedanti landšafto specialistė Renata Mikailionytė.

„Šiandien labai graži proga prisiminti augalų svarbą mūsų egzistavime. Taip pat ir tai, kad besivystant naujoms miesto erdvėms gamta ten neturėtų būti pamiršta“, – stebėdama savo mokytojo V. E. Lorkos idėjos rezultatą Europos aikštėje kalbėjo R. Mikalionytė.

Ta pačia proga Renata ir Vladimiras kviečia visus šiandien apsilankyti jų oranžerijoje, esančioje Elektrinės g. Vilniuje, kur yra sukaupta įspūdinga atogrąžų ir subatogrąžų augalų kolekcija bei kartu jais pasigrožėti.


Šiame straipsnyje: Europos aikštėVilnius

NAUJAUSI KOMENTARAI

Irena Gvildienė

Irena Gvildienė portretas
Nuostabu, puiku, fantastiškai žavu...žiūrėjau per "labas rytas" LT TV komentarus ryte, gaila, kad tai tik vienai dienai, juk gamtos žalias rūbas visada gražu, originalu, aš sakyčiau, kad tai turėtų likti visam laikui. Juk augalas žavi visus visada, kai jis gyvas , skleidžia savo lapus, žiedus, vaisius...Sėkmės Jums ir jūsų projektams.

kauniečiai

kauniečiai portretas
SUPER. net nesitiki, kad Lietuvoje dar vyksta kažkas gražaus. AČIŪ. Su pavydu - kauniečiai

kauniečiai 2

kauniečiai 2 portretas
Gaila, kad tik vienai dienai...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių