Quantcast

Estijos prezidentas: Taliną ir Vilnių sujungs greitasis traukinys

Estijos prezidentas sako apgailestaujantis, kad tarp Talino ir Vilniaus nėra tiesioginio greitojo traukinio.

„Tai, jog tarp Talino ir Vilniaus, Estijos ir Lietuvos nėra tiesioginės greitojo traukinio linijos, kurios galutinė stotis šiaurėje būtų Helsinkis, o vakaruose – Berlynas, tikėkimės, yra laikina. Aš noriu pasakyti, kad tikiuosi, kad laikinai jo nėra“, - antradienį Seime kalbėjo Vilniuje viešintis Toomas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas).

Šiuo metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai derasi dėl galimybės įkurti bendrą įmonę, kuri įgyvendintų transeuropinės vėžės „Rail Baltica 2“ projektą. Tačiau konkrečių sprendimų dar nėra priimta, nenusprendus, ar projektas būtų ekonomiškai naudingas. Linija turėtų eiti per Taliną, Rygą, Kauną, Varšuvą, Berlyną iki Triesto ar Venecijos Italijoje.

Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius anksčiau ne kartą minėjo, kad Estija ir Latvija yra labai suinteresuotos transeuropinės vėžės statyba, nes jos neturi europinio standarto geležinkelio.

Baltijos valstybėse geležinkelis yra rusiškos vėžės, jos plotis - 1520 milimetrų. Tuo tarpu europinė geležinkelio vėžė yra siauresnė - 1435.NAUJAUSI KOMENTARAI

xx

xx portretas
idiotas tas prezidentas sapalioja bet ka.

HaHa

HaHa portretas
Sovietmečiu jau buvo puikus dieninis traukinys Vilnius - Ryga - Talinas. Ir visada pilnas keleivių.

as

as portretas
sapnai
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių