Quantcast

ES kultūros politikai strategai Vilniuje kurs ateities scenarijus

  • Teksto dydis:

Antradienį Vilniuje renkasi Europos Sąjungos (ES) kultūros politikos strategai, aptarsiantys kultūros vaidmenį sprendžiant visuomenės sanglaudos, pasitikėjimo problemas, kūrybiškumo ugdymą, jos indėlį ekonominiam augimui, taip pat būtinus kultūros politikos pokyčius, viešąsias investicijas, galimybę įvertinti kultūros politikos efektyvumą.

Konferencijoje "Ateities scenarijai: kultūros atsakas į Europos Sąjungos socialinės ir ekonominės raidos iššūkius" dalyvaus daugiau nei 200 delegatų iš Europos Komisijos institucijų ir Europos Parlamento.

Konferencijos dalyvius sveikins už kultūros ir švietimo politiką atsakinga eurokomisarė Androulla Vassiliou (Andrula Vasiliju) bei ilgametė Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė Doris Pack (Doris Pek), kultūros ministras Šarūnas Birutis, pranešė Kultūros ministerija.

"Manome, kad yra pats laikas peržiūrėti naujausias kultūros politikos raidos tendencijas, - teigė Š.Birutis. - Svarbiausias kultūros politikos pokyčius skatinantis aspektas – tai naujasis 2014-2020 metų ES finansinės paramos laikotarpis ir vykstančios šalių narių bei Europos Komisijos derybos dėl ES struktūrines permainas bei socialinę sanglaudą užtikrinančių viešųjų investicijų, kuriose ne visuomet pakankamai įvertinamas kultūros ir kūrybinio sektoriaus vaidmuo."

Konferencijoje numatoma analizuoti 2007-2013 metų ES struktūrinės paramos ir kitų ES finansinių mechanizmų indėlį į nacionalinių kultūros politikų formavimą, bus pristatytos valstybių narių patirtys įtvirtinant kultūra grindžiamos plėtros strategijas nacionaliniu, regionų ir vietos lygiu, taip pat bus atkreiptas dėmesys į valstybių inicijuojamos ir palaikomos aktyvios kultūros politikos skaitmeninėje erdvėje poreikį.

Antroji konferencijos diena bus skirta aptarti vieną svarbiausių dilemų kultūros politikoje – įrodymais grįstos viešosios politikos būtinybę ir būdus, kuriais matuojama ne tik kultūros produkcijos apimtis ir jos vartojimas, bet ir kultūrinis, socialinis ar ekonominis poveikis.

Lietuva ES Tarybai pirmininkauja nuo liepos 1 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių