Quantcast

„Erdvėlaivis Žemė“ vėl skraidins į mokslo pasaulį

Šiemet jau 10-ą kartą penkiuose šalies miestuose, tarp kurių ir Vilnius, vyks nacionalinis mokslo festivalis "Erdvėlaivis Žemė". Rugsėjo 10–19 d. vyksiančio festivalio organizatoriai miesto gyventojus bandys suintriguoti įvairiais nemokamais renginiais.

Vilniečiai savo akimis galės pamatyti, kaip gaminami visame pasaulyje garsūs lietuviški lazeriai, kaip unikaliame reaktoriuje auginami puslaidininkiai kristalai, taip pat kaip kuriami vaistai nuo vėžio ir dar daug įdomių dalykų.

Festivalio lankytojams mokslininkai ves paskaitas apie vykdomus lietuvių genomo tyrimus, pasakos, kaip tiriama ir rašoma Lietuvos istorija, aiškins, kodėl mokslininkai kompiuteriais modeliuoja bakterijų judėjimą skystyje.

Tradiciškai ir šiemet daug dėmesio bus skiriama mus supančiai gamtai. Bus pasakojama apie įvairiausius augalus ir grybus. Mėgstantys gamtos temą turės galimybę išvysti meteoritų kolekciją, švytinčias chromosomas, baltymus "prožektorius" ir kitokių įdomybių.

Festivalyje žada dalyvauti ne tik profesorių iš Lietuvos, bet ir svečių iš užsienio: Varšuvos M.Koperniko mokslo centro direktorius Robertas Firmhoferis papasakos apie mokslo muziejų reikšmę, skatinant moksleivių ir visuomenės mokslinį smalsumą, o BBC žurnalistas ir dokumentinių filmų autorius Christopheris Riley primins intriguojančius faktus apie "Apollo" kosminę programą ir parodys savo režisuotą filmą "Mėnulio šešėlyje".

"Organizuoti festivalį man pasiūlė į svečius atvykęs Europos mokslo populiarinimo renginių asociacijos generalinis sekretorius Peteris Rebernikas. Šią idėją palaikė Švietimo ir mokslo ministerija ir taip mes pradėjome. Kadangi renginiuose mielai dalyvauja šalies mokslininkai, ją palaiko ir mūsų partneriai, mes šią tradiciją ir tęsiame", – pasakojo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" organizatorius Rolandas Maskoliūnas.

Pasak organizatoriaus, mokslo festivalio lankytojus labiausiai domina praktiniai užsiėmimai, ekskursijos mokslo centruose, laboratorijose. Kasmet renginiuose apsilanko vis daugiau moksleivių.

"Festivalis praplečia lankytojų akiratį. Tai puiki proga susipažinti su geriausiais Lietuvos mokslininkais ir sužinoti pačias karščiausias mokslo bei technologijų naujienas. Be to, tai yra šventė", – sakė R.Maskoliūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių