Quantcast

Elektros vagims - tūkstantinės skolos ir baudžiamoji byla

AB „Rytų skirstomieji tinklai“ (RST) darbuotojai bendradarbiaudami su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais nustatė ypač stambaus masto elektros energijos grobstymo faktą vienoje iš Vilniaus regiono gamybinių įmonių.

Joje sunaudota apie 880 tūkst. kWh elektros energijos daugiau nei deklaruota. RST patyrė apie 200 tūkst. litų nuostolį.

Įtariamieji asmenys, susiję su neapskaitiniu elektros energijos vartojimu sulaikyti, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasak RST Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus Kęstučio Tubio, RST specialistai ir pareigūnai nustatė, kad šioje įmonėje buvo klastojami elektros skaitiklio rodmenys.

„Įmonės teritorijoje esančiuose elektros įrenginiuose buvo sumontuotas specialus prietaisas, kuris sumažindavo realiai sunaudotos elektros energijos kiekį. Per parą įmonė sunaudodavo apie 2200 kWh elektros energijos daugiau nei užfiksuodavo elektros skaitiklis“, - sakė K.Tubis.

Paaiškėjus šiems faktams, įmonė jau grąžino apie 60 tūkst. litų. Likusią sumą už sunaudotą elektros energiją, žadama sumokėti artimiausiu laiku.

Pasak RST atstovo, šis elektros energijos grobstymo faktas yra ypatingas, bet nevienintelis. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį RST teritorijoje buvo užfiksuoti 899 neteisėto elektros energijos vartojimo atvejai, t.y. 58 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį, kai jų buvo 570.

K.Tubio teigimu, daugiausia neteisėto elektros vartojimo atvejų užfiksuojama tikrinant privačių namų gyventojų naudojamos elektros energijos apskaitas.

Nelegaliai naudojančių elektros energiją įmonių pasitaiko žymiai rečiau, tačiau jų padaryti nuostoliai RST bendrovei yra net keliasdešimt kartų didesni nei privačių asmenų.

RST atstovas pažymi, jog asmenys, neteisėtai naudojantys elektros energiją, tampa vis įžūlesni ir išradingesni. Įvairių technologijų pagalba jie bando pritaikyti tam tikrus prietaisus elektros skaitiklių rodmenų ar jų plombų klastojimui.

„Pastebime, kad ekonominio sąstingio metu kai kurie elektros energijos vartotojai bando sumažinti savo išlaidas netaupydami elektros energijos ir neieškodami racionalesnių jos vartojimo būdų, o klastodami elektros energijos apskaitos rodmenis“, - sakė K.Tubis.

Dėl nesąžiningų elektros vartotojų nusikalstamos veiklos elektrą tiekianti bendrovė patiria didžiulius nuostolius, kurie vėliau gali atsiliepti galutinei elektros energijos kainai.

„Gindami sąžiningų elektros vartotojų interesus ir siekdami išvengti nuostolių, mes ir ateityje aktyviai bendradarbiausime su teisėsaugos institucijomis ir imsimės atitinkamų veiksmų, kad būtų išaiškinti visi neapskaitinio elektros vartojimo atvejai“, - pažadėjo Saugos ir prevencijos departamento vadovas.

 


Šiame straipsnyje: RSTelektros vagystės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių