Pereiti į pagrindinį turinį
Turinys

Šeštadienį Vilniuje pirmą kartą vyko miesto multisporto varžybos „Vilnius Challenge 2009“. Jas vainikavo Lietuvos rekordas - šuolių su virve nuo įspūdingo aukščio „Hanner“ pastato.

Tiesa, jis taip ir liks neoficialus, mat Lietuvos rekordų registravimo agentūra „Factum“ jį registruoti atsisakė.

Kvapą gniaužiantį reginį vilniečiams padovanojo „Rope Jumping” nariai Evelina Jasukynaitė ir Arvydas Vasiliauskas. Jaunųjų ekstremalų tikslas buvo pasiekti Lietuvos laisvo kritimo rekordą ir žiūrovams atskleisti šuolių su virve sporto grožį.

Tiesa, prie verslo ir prekybos centro „Europa“ bei savivaldybės būriavęsi smalsuoliai kalbėjo daugiau apie baimę ir pavojus nei apie grožį. Tačiau nusileidusius iš dangaus drąsuolius sveikino, gyrė ir spaudė jiems rankas.

„Hanner“ pastatas, nuo kurio šoko E.Jasukaitytė ir A.Vasiliauskas, yra 125 m aukščio. Jų „skrydis“ susidėjo ir maždaug 50 m laisvo kritimo, apie 20 m - stabdymo ir leidimosi švytuoklės principu.

Penkerius metus šuolius su virve praktikuojantis Arvydas iškart po nusileidimo sakė, kad nė neturi žodžių nusakyti užplūdusiems jausmas. Jam tai - naujų galimybių atradimas. Tuo tarpu E.Jasukaitytė, šuolius su virve praktikuojanti metus, tikino, kad šis „skrydis“ - jos karjeros viršūnė.