Žaliojo tilto skulptūrų likimas paaiškės po savaitės

  • Teksto dydis:

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba ketina po savaitės nuspręsti, ar išbraukti Žaliojo tilto skulptūras iš Kultūros vertybių registro, antradienį pranešė tarybos pirmininkas.

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba ketina po savaitės nuspręsti, ar išbraukti Žaliojo tilto skulptūras iš Kultūros vertybių registro, antradienį pranešė tarybos pirmininkas.

Išbraukimas leistų Vilniaus valdžiai prieštaringai vertinamas sovietines skulptūras nukelti nuo tilto.

„Mes šiandien sutarėme, kad kito antradienio posėdžio darbotvarkėje bus klausimas, kad nuspręstumėme, ar šitoms skulptūroms teisinė apsauga nereikalinga, ar ji yra reikalinga“, - BNS sakė tarybos pirmininkas Romas Pakalnis.

Posėdžio metu Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai antradienį buvo pristatyta Kultūros paveldo centro pozicija, kad teisinė apsauga Žaliojo tilto skulptūroms yra nereikalinga.

„Žaliasis tiltas su skulptūromis ir kitomis dalimis yra vientisas sovietų okupacijos laikmečio objektas, kuriame vaizduojami kultūros ministro įsakymu apibrėžti ženklai, todėl galimas sprendimas dėl teisinės apsaugos reikalingumo yra vienas – teisinė apsauga nereikalinga“, - rašoma Kultūros paveldo centro parengtame dokumente.

KPC savo poziciją grindžia kultūros ministro Šarūno Biručio pernai pasirašytu įsakymu, kuriuo, sprendžiant dėl teisinės apsaugos, nurodoma nevertinti objektų, kuriuose esama sovietinių ar nacistinių simbolių.

Remdamasi ministro įsakymu, analogiška taryba Kaune pernai gruodį panaikino teisinę apsaugą ant Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto esantiems sovietiniams simboliams, tačiau pasiūlė fiziškai jų nenaikinti, o uždengti arba išvežti į Grūto parką. Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys BNS sakė, kad herbai tikrai bus nuimti iki Kovo 11-osios.

Keturios skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais.

Kritikai sako, kad skulptūros yra sovietinės propagandos dalis ir žeidžia žmones, kovojusius už Lietuvos išsivadavimą iš sovietų okupacijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aloyzas

Aloyzas portretas
Gal sakau,jau tikrai proto Saulė pagaliau patekės!

nusivažiavo

nusivažiavo portretas
paveldosaugos klerkai galutinai........apsiginklave kirviais ir kastuvais eitų sovietinių fermų likučių griaut - bent gamtosaugai naudą atneštų
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių