Quantcast

Ekopalapinėje prie Baltojo tilto - Žemė po 30 metų

Vilniaus universiteto gamtos mokslų fakultetas organizuoja akciją, kuria siekia atkeipti visuomenės dėmesį į gamtos išteklių tausojimą, pirmiausia – atliekų rūšiavimą. Akcija organizuojama gegužės 11-14 dienomis Vilniuje, prie Baltojo tilto.

Vilniečiai kviečiami užsukti į specialią „Ekopalapinę“ susipažinti su alternatyviais energijos tausojimo šaltiniais: saulės kolektoriumi, vėjo jėgaine, diodine lempute low–flow santechnika.

Organizatoriai žada ir daugiau edukacinių pramogų: iš plastikinių butelių bus statomas plaustas, kuriuo Vilniaus angelų autorius, skulptorius Vaidas Ramoška ir Vilniaus mažojo teatro aktorius Audrius Bružas plauks “Tūkstančio laivų regatoje“.

Visi pasiryžę tapti „žalesniais“ galės parašyti pasižadėjimą ir įmesti į palapinės viduje stovėsiančią „pažadų dėžę“, kuri po akcijos iškeliaus į „Gamtininkų dienų muzikos festivalį 2009“. Festivalio metu kiekvienas nusipirkęs bilietą kartu gaus ir po vieną pasižadėjimą. Taip pat bus skelbiami geriausio ketureilio, originaliausio baldo ar skulptūros ekologinėmis temomis konkursai.

Palapinės viduje bus galima pasigrožėti nuotraukomis iš „Neregėtos Lietuvos“ albumo bei originaliais koliažais apie gamtinių išteklių taupymą. Šalia „Ekopalapinės“ organizatoriai ketina pastatyti ir milžinišką gaublį, vaizduojantį dabartinio pasaulio kraštovaizdį.

„Kiekvienas, žiūrėdamas į jį, galės susimąstyti, kaip mūsų Žemė atrodys po 20 ar 30 metų, jei ir toliau ją taip be saiko teršime“, - sakė Reda Krušinskaitė, viena iš akcijos organizatorių.

Gamtininkai įvairias su ekologija susijusias akcijas organizuoja jau trečius metus. 2007 m. vilniečiai galėjo pasivaikščioti po butaforinį miškelį, suręstą iš plastmasinių ir metalinių konstrukcijų. Pernai buvo siūloma išgelbėti pasaulį nuo šiukšlių akcijoje „Eik teisingu keliu – Rūšiuok“.


Šiame straipsnyje: ekopalapinėBaltasis tiltas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių