Quantcast

Dvimiesčio projektas pajudėjo – įvyko pirmasis vadovų susitikimas

Praėjusią savaitę Kaune vyko pirmasis Vilniaus ir Kauno savivaldybėse veikiančių dvimiesčio strateginio planavimo komisijų vadovų susitikimas. Jo metu Vilniaus miesto tarybos narys, Dvimiesčio strateginio planavimo komisijos pirmininkas Edgaras Stanišauskas kartu su Kauno  meru Andriumi Kupčinsku bei Kauno dvimiesčio komisijos pirmininke Aušra Ručiene aptarė projekto perspektyvas ir pirmuosius darbus, informuoja savivaldybė.

Susitikimo metu aptarta galimybė kitąmet drauge dalyvauti didžiausioje Europoje investicijų ir miesto plėtros parodoje Kanuose, taip pat galimos bendrų ekspertinių darbo grupių veiklos, numatyti planai Lietuvoje surengti tarptautinę konferenciją dvimiesčio tematika. Susitikime E. Stanišauskas kolegoms Kaune įteikė suvenyrus – po Jurgio Vanago knygą apie Vilniaus ir Kauno dvimiestį.

„Pasidalinus požiūriais jau galime žengti tolesnius žingsnius dvimiesčio idėjos įgyvendinimo link. Balandį ketiname surengti abiejų komisijų bendrą posėdį Vilniuje, į kurį bus pakviesti ir kitų savivaldybių atstovai“, – teigė E. Stanišauskas.

Pasak Kauno dvimiesčio komisijos pirmininkės A. Ručienės, su Vilniumi tikimasi sėkmingo bendradarbiavimo ir šis projektas bus naudingas abiems miestams.

Beveik prieš dešimtmetį inicijuoto projekto tikslas – skatinti miestų bendravimą, plėtoti bendrą infrastruktūrą, tobulinti susisiekimą, įgyvendinti kultūros bei kitų sričių renginių bendrą organizavimą. Vilniaus ir Kauno bendradarbiavimo protokolas pasirašytas 2002 m. Protokole numatyta, kad abiejų miestų savivaldybės kartu formuos europinės reikšmės urbanistinį centrą.


Šiame straipsnyje: dvimiestis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ju.

Ju. portretas
Kaunui lenkų nereikia !

Vidas

Vidas portretas
Gal baikite vieną kartą kvailioti su tuo dvimiečiu. Kaunas turi savo klouną buškevičių, Vilnius - Zuoką ir gyvenkite ramiai. Kam tie cirkai, kam tie pinigų plovimai, prisidengus įvairiais projektais? Visų pirma reikia paklausti rinkėjų - ar jie davė įgaliojimus.

Balys

Balys portretas
Kokios reikalingos jungtys tarp miestų, padiktuoja gyvenimas be jokių valdininkų biurokratų malonės. 19 šimtmetyje buvo nutiestas geležinkelis, kuris jungė Kauną ir Vilnių, tada nutįsso ir telegrafo linijos. Viską diktavo gyvenimo poreikiai, bet ne veikėjų fantazijos. Tad apseisime ir dabar be jokių komisijų bei projektų, juolab kad nieko konkretaus ir nesimato.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių