Dvi paras siautėjęs „Vilniaus brigados“ narys atsidūrė psichiatrijos ligoninėje (papildyta)

Buvęs garsiosios „Vilniaus brigados“ narys Zbignevas Mackevičius, pravarde Kotas, po dviejų parų siautėjimo pirmadienį paryčiais buvo išvežtas į psichiatrijos ligoninę.

Trukdė kaimynų automobiliai

Vilniaus centre, Naujamiesčio rajone esančiame J.Jablonsko gatvės daugiabutyje, 39 metų Z.Mackevičius gyvena jau senokai.

Nors kartais vyras pasižymėdavo agresyvumo priepuoliais ir kaimynai įtarė, jog būtent jis galėjo supjaustyti padangas vienam automobiliui, tačiau daugiau nieko blogo apie šį kažkada garsų nusikaltėlį jie pasakyti negalėjo.

„Jis įtūždavo tik dėl vieno, kai atvažiavęs savo nebenauju, bet gana prabangiu „Jaguar“ automobiliu, nerasdavo kur kieme jo pasistatyti. Tada rėkdavo, jog mes su savo „geldomis“ jo vietą užimame“, - pasakojo Koto kaimynai.

Policija buvo abejinga

Kas įvyko šeštadienį ir tęsėsi iki pirmadienio, žmonėms kol kas paslaptis. „Jam stogas nuvažiavo“, - savo diagnozę nustatė J.Jablonsko gatvės daugiabučio gyventojai.

Z.Mackevičiaus siautėjimai prasidėjo šeštadienio dieną, kai jis dideliu greičiu, kaip įtariama žmonos automobiliu įvažiavęs į kiemą, apgadino net tris jame stovinčius automobilius. Nors žmonės matė, kas tai padarė ir iškvietė policijos pareigūnus, šie tik pasisukiojo kieme, šnektelėjo su Kotu ir apsisukę, išvyko.

Sekmadienį, pasak Z.Mackevičiaus kaimynų, sveiku protu nesuvokiamas Koto pasirodymas tęsėsi.

Prieš pietus jis po kiemą ir rajoną lakstė su peiliu rankoje, grasino visus papjauti, tačiau iškviesti policijos patruliai, įsisiautėjusio vyro ir vėl niekur neišvežė. „Jis policijos agentas, todėl jam leidžiama daugiau nei kitiems“, - kalbėjo kaimynai.

Į kiemą skriejo daiktai

Kulminacijos sulaukta pirmadienio naktį, kai vyras įsisiautėjo tiek, jog per savo pirmo aukšto langą pradėjo mėtyti viską, kas pakliuvo po ranka. Per langą išskriejo televizorius, staliukas, kėdės, šiukšliadėžė su visomis jose buvusiomis šiukšlėmis, kiti daiktai.

Z.Mackevičiui nerūpėjo, jog daugelis jų krenta ant jo paties, po langais pasistatyto automobilio „Jaguar“. Išdužo mašinos langai, aplamdytos durelės ir kapotas.

Tarp Z.Mackevičiaus išmestų daiktų yra kelios nervus veikiančių receptinių vaistų „Tramadol“ pakuotės, nemažai švirkštų. Manoma, kad paskutiniu metu Kotas vartojo raminančiuosius.

Švirkštus išvydę kaimynai spėliojo, jog vyras galėjo būti priklausomas ir nuo narkotikų. Girto Z.Mackevičiaus žmonės teigia niekada nematę.

Kai policijos pareigūnams nepavyko draugiškai susitarti su Z.Mackevičiuimi, nuspręsta butą šturmuoti jėga. Į vidų įsiveržę specialiųjų pajėgų pareigūnai, Kotą sulaikė ir atsidavė į medikų rankas. Šie jį nuvežė į psichiatrijos ligoninę.

Kadangi sulaikomas Z.Mackevičius garsiai rusiškai rėkė, kad pareigūnai jį išdavė, tai sustiprino kaimynų įtarimą, kad buvęs „Vilniaus brigados“ narys bendradarbiauja su policija.

„Ar gali teistas asmuo bendradarbiauti su policija?“, - kaimynų abejones puolė sklaidyti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas. Jo teigimu, policija Z.Mackevičiui buvo kviesta ne pirmą kartą, vyras yra gana dažnas pareigūnų klientas.

Vis dėlto, net ir sutramdžius Z.Mackevičių, kaimynai ramybės neturėjo nei likusią nakties dalį, nei rytą. Pažeidus automobilio saugos sistemą, vis užkaukdavo Koto „Jaguaro“ signalizacija. Neapsikentę kaimynai nuolat skambino į policiją prašydami nutempti jų ramybę trikdantį automobilį.

Spalvinga praeitis

Z.Mackevičius ne kartą buvo pakliuvęs į teisėsaugos akiratį, kelis kartus su juo bandyta susidoroti.

1996 m. gegužės 24 d. Vilniaus apygardos teismas už plėšimus bei kitus nusikaltimus Kotą nuteisė kalėti aštuonerius metus. Tada teisme buvo įrodyta, jog Z.Mackevičius su savo bendrininkais grobdavo prabangius automobilius.

Savo aukomis ši gauja dažniausiai pasirinkdavo Rusijos ar Baltarusijos piliečius, Lietuvoje įsigijusius automobilius. Apsimetę policininkais, nusikaltėliai netoli valstybės sienos juos stabdydavo ir atimdavo mašinas.

Iš įkalinimo vietos Z.Mackevičius buvo paleistas 2002 m., neatlikęs visos jam paskirtos bausmės. Tais pačiais metais jam buvo pareikšti įtarimai dėl turto prievartavimo iš verslininko Josifo Goldinšteino, įtarta, kad Kotas prisidėjo susprogdinant jo namą Plytinės gatvėje.

Paskutinį kartą į Z.Mackevičių buvo pasikėsinta 2003 m. gruodžio 30 d.

Kelios minutės po 14 val., jam su drauge važiuojant Kauno gatve, ties 34 -uoju namu, nugriaudėjo sprogimas. Moteriai sprogmuo nutraukė koją.

Nors Z.Mackevičius atsipirko tik nubrozdinimais, jis kartu su sugyventine buvo išvežtas į ligoninę. Abu nukentėjusiuosius ligoninėje saugojo policija.

Tada Koto automobilis „Volvo“ sprogo viduryje gatvės. Po sprogimo jis nuriedėjo dar apie keliasdešimt metrų.

Įtariama, kad sprogmenys buvo padėti po priekine keleivio sėdyne. Neatmesta versija, jog sprogo ir paties Z.Mackevičiaus vežti sprogmenys.

Į Kotą buvo pasikėsinta ir tų pačių metų vasarą. Birželio pabaigoje šalia Šeškinės rajone esančio sporto klubo "Verdenė" į jį nežinomas nusikaltėlis iš pistoleto TT paleido dvi kulkas.

Sužalotas vyras buvo skubiai nuvežtas į ligoninę ir operuotas. Kriminalistai turėjo duomenų, kad į Z.Mackevičių gali kėsintis jo spaudžiami skolininkai.

1994 m. vasarą prie tuometinio viešbučio "Lietuva" į Z.Mackevičių buvo paleista keletas šūvių, jis nesunkiai sužeistas. Antrąkart žudikas Koto tykojo prie viešbučio "Draugystė". Pirmas šūvis buvo taiklus, tačiau užsikirtus ginklui antrą kartą žudikui iššauti nepavyko ir nesunkiai sužeistas vyras paspruko.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių