Quantcast

Duris atvėrė naujas Visorių informacinių technologijų parko pastatas

  • Teksto dydis:

Penktadienį atidarytas naujas Visorių informacinių technologijų parko (VITP) pastatas, kuriame jau yra įsikūrusios 22 įmonės, kuriose dirba apie 500 aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

Naujas 7300 kv.m. parko pastatas su verslo inkubatoriumi ir visa reikalinga infrastruktūra yra skirtas įmonėms investuojančioms Santaros slėnyje.  Investicijos į pastatą ir infrastruktūra siekė 22 mln. litų.

„Tai vilnietiškas Silicio slėnis. Dar 2002 m. Vilniaus miesto savivaldybė tapo Visorių informacinių technologijų parko steigėja ir dalininke, gaila, kad taip ilgai užtruko strateginius planus paversti realybe.  Džiaugiuosi, kad darbo vietų skaičius šiame vilnietiškame Silicio slėnyje tik didėja. Bendras skaičius jau apie 2 tūkst. Labai svarbu, kad darbdaviai stengiasi vykdyti Vilniaus miesto pažadus – siekti atlyginimo vidurkio ne mažiau 5 tūkst. litų 2020 m. Čia atlyginimų vidurkis yra beveik dvigubai didesnis nei Lietuvos vidurkis – yra netoli 4 tūkst. litų popieriuje“, - atidaryme sakė Vilniaus meras A.Zuokas.

A.Zuokas juokavo, kad Visorių pavadinimas kilo nuo to, kad čia renkasi orūs visažiniai.

2002 m. Vilniaus miesto savivaldybė tapo Visorių informacinių technologijų parko steigėja ir dalininke. Šiandien Lietuvišku Silicio slėniu tapti pretenduojantis parkas tapo rekordinių privačių investicijų traukos centru. Trys lietuviškos kilmės bendrovės „BOD Group“, UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Viltechmeda“ (MOOG) į šio parko plėtrą jau yra investavusios daugiau nei 100 mln. litų. Šios įmonės pasižymi kryptingomis investicijomis į technologijas, glaudžiais ryšiais su akademine bendruomene bei aiškia orientacija į eksportą.

Privačių bendrovių investicijos į parko plėtra tęsiasi ir toliau. 2014 m. investicijos turėtų siekti 150 mln. litų, bus sukurta dar 500 naujų darbo vietų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių