Quantcast

D.Šaluga lieka nuteistas dėl tarpininkavimo kyšininkaujant

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį paliko galioti buvusiam Vilniaus miesto savivaldybės administracijos departamento direktoriui Dariui Šalugui paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo jis nuteistas dėl tarpininkavimo kyšininkaujant.

Pernai gruodžio 16 dieną Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas D.Šalugai skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

D.Šaluga nuosprendį apskundė aukštesnės apygardos teismui, tačiau šis skundą atmetė. Vilniaus apygardos teismui atmetus skundą, nuosprendis D.Šalugai įsiteisėjo.

Teismas taip pat nusprendė, kad D. Šaluga dvejus metus negalės ilgiau nei septynioms dienoms išvykti iš gyvenamosios vietos.

Jis taip pat turės atlyginti verslininkui Mariui Benečiui padarytą 50 tūkst. litų žalą.Vilniaus apygardos prokuroras Mindaugas Barkauskas už 100 tūkst. litų kyšio reikalavimą prašė D.Šalugai skirti pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant trejiems metams.

Prokuratūra kaltino buvusį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir bendrųjų reikalų departamento direktorių D.Šalugą reikalavus 100 tūkst. litų iš verslininko M.Benečio.

Pasak prokuroro, M.Benečio interesai buvo teisėti ir pagrįsti, tačiau savivaldybėje neteisėtai ilgai vilkinti.M.Barkauskas atkreipė dėmesį, kad kaltinamojo sugalvota nusikaltimo schema - išskirtinė, nes jis, žadėdamas perduoti pinigus Rusų sąjungai, siekė užsitikrinti būsimų tarybos narių palankumą.

M.Benetis tyrėjams buvo nurodęs, kad D.Šaluga jam aiškino, jog pinigai Rusų sąjungai buvo skirti tik todėl, kad ši politinė jėga prieš rinkimus palaikytų Artūro Zuoko vadovaujamą koaliciją.

Rusų sąjungai pinigų D.Šaluga neperdavė, nes suprato, kad po rinkimų Rusų sąjunga taryboje nebus įtakinga partija.Bylos duomenimis, 2007 metų žiemą ir pavasarį susitikęs, kalbėdamas telefonu su M.Benečiu D. Šaluga esą įtikinėjo verslininką, kad gali paveikti savivaldybės tarnautojus dėl jam reikiamo sprendimo.

Bylos duomenimis, 2007 metų vasarį D. Šaluga sostinės savivaldybės pastate esą nurodė M.Benečiui, kad paveikė savivaldybės tarnautoją Astą Tiškevičienę ir kitus neįvardytus tarnautojus, savivaldybės tarybos narius, jog būtų priimtas verslininkui palankus sprendimas.2007 metų vasarą A.Tiškevičienė išdavė M.Benečiui reikalingas sąlygas detaliajam planui rengti.

Bylos duomenimis, dalis kyšio - 50 tūkst. litų - D.Šalugai perduota prieš tai, likusieji 50 tūkst. litų - po to.

2007 metų liepos 24 dieną D. Šaluga buvo sulaikytas STT pareigūnų. Jo automobilyje rasta 50 tūkst. litų. Pasak prokuroro, gavęs pinigus, D. Šaluga išvyko į kelionę užsienyje, kalbėjo apie automobilio pirkimą.

Pats kaltinamasis teigė, kad M.Benetis buvo pažadėjęs 100 tūkst. litų paaukoti Rusų sąjungai.Ši baudžiamoji byla Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui perduota dar 2007 metų gruodžio 12 dieną. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kurios agentai sulaikė D.Šalugą, pernai buvo išreiškę susirūpinimą, kad byla teisme nagrinėjama per ilgai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių