Draudimo afera atskleista tiriant ginkluoto nusikalstamo susivienijimo baudžiamąją bylą

Vilniaus apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

Šiomis nusikalstamomis veikomis apgaule buvo įgytas didelės vertės svetimas turtas – 71 tūkstantis litų.

Prokurorai 55 metų J. D. kaltina sukčiavus ir suklastojus dokumentus, o jo sūnų 32 metų A. D. – sukursčius tai padaryti. Pastarasis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, vairavo nuosavą prabangų automobilį ir jį sudaužė, tačiau, tėvo padedamas, apgavo kelių policiją ir draudimo bendrovę, gavo draudimo išmoką.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad 2009 m. liepos 5 d., paryčiui, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio A. D. nesuvaldė automobilio „BMW X5“ ir atsitrenkė į medį. Nepataisomai sudaužęs nuosavą visureigį vairuotojas vis dėlto sumojo, kaip išvengti nuostolių. Automobilis buvo apdraustas transporto priemonių (kasko) draudimu. Reikėjo nedelsiant surasti žmogų, kuris vietoj A. D. prisiimtų kaltę. Padėti sutiko tėvas J. D. Sūnaus paprašytas jis pažadėjo, kad policijos pareigūnams nurodys melagingus duomenis apie autoįvykio aplinkybes – neva autoįvykio metu visureigį vairavęs būtent jis.

Tą pačią dieną savo rašytame paaiškinime, adresuotame Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos viršininkui, J. D. nurodė, jog tą dieną jis vairavo automobilį BMW ir padarė autoįvykį. Po dviejų dienų tą patį melą jis patvirtino savo prašyme AB „Lietuvos draudimas“ išmokėti draudimo išmoką.

Dėl šių dokumentų suklastojimo, suklydimo įtakoje, administracinio teisės pažeidimo protokole bei nutarime dėl administracinio teisės pažeidimo buvo išdėstyti tikrovės neatitinkantys faktai. Už neva padarytą administracinį teisės pažeidimą administracinėn atsakomybėn buvo patrauktas J. D. Užtat A. D. kartu su tėvu savo naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą. „Lietuvos draudimas“ J. D. išmokėjo 71 tūkst. litų.

A. D. praeityje buvo keturis sykius teistas, paskutinįkart – už viešosios tvarkos pažeidimą. Tačiau kur kas sunkesniais nusikaltimais jis yra kaltinamas kitoje byloje, kurią Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Bliuvas teismui perdavė lygiai prieš mėnesį. Dėl šaunamaisiais ginklais ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo jam bei dalyvavimo jo veikloje, dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, dėl netikrų pinigų laikymo bei asmeninio dokumento neteisėto įgijimo ir laikymo kaltinami 27 asmenys. A. D. – vienas iš vadeivų.

Pasak M. Bliuvo, aferą dėl autoįvykio ir apgaule gautos draudimo išmokos pavyko atskleisti sekant nusikalstamo susivienijimo narius, kontroliuojant jų telefoninius pokalbius.

Tam, kuris apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą, įstatyme numatyta laisvės atėmimo iki aštuonerių metų bausmė.


Šiame straipsnyje: aferadraudimo afera

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ot

Ot portretas
matai koks kekse tinginys
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių