Pereiti į pagrindinį turinį

Draudimas protestuoti tėvams galėjo pažeisti piliečių teises

2009-06-25 19:01
Draudimas protestuoti tėvams galėjo pažeisti piliečių teises
Draudimas protestuoti tėvams galėjo pažeisti piliečių teises / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.
Turinys

Seimo kontrolierė Virginija Pilipavičienė tiria, ar nepažeidžiamos piliečių teisės dalyvauti taikiuose susibūrimuose 

Vilniaus savivaldybės atsisakymas išduoti leidimą protestuoti tėvams sudomino Seimo kontrolierę Virginiją Pilipavičienę, kuri savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimų piliečių teisių pažeidimų.

Pradėti tyrimą Seimo kontrolierę paskatino tai, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija jau ne kartą atsisakė išduoti leidimus taikiems susirinkimams organizuoti.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija prieš pora dienų vėl neišdavė pažymėjimo dėl suderintos mitingo vietos, laiko ir formos protesto akcijai „Visos Lietuvos mamos ir tėčiai – vienykitės“ rengti prie Vyriausybės, kurioje ketino susirinkti jaunos mamos ir tėčiai nepatenkinti Vyriausybės vykdoma politika šios socialinės grupės atžvilgiu. 

„Per pastarąjį laikotarpį, po šių metų sausio 16 d. įvykių, tai jau 5 kartas, kai Vilniaus miesto savivaldybės administracija nesuderina įvairių socialinių grupių akcijų ar renginių vietos, laiko ir formos. Man, kaip Seimo kontrolierei, tokia šių metų savivaldybės veiklos tendencija kelia susirūpinimą“, – teigė Seimo kontrolierė, šiuo metu atliekanti tyrimą.

Pasak V.Pilipavičienės, toks konstitucinis susirinkimų laisvės įtvirtinimas reiškia, kad ji traktuojama kaip viena iš pamatinių žmogaus laisvių ir vertybių demokratinėje visuomenėje, neatskiriamas demokratinės santvarkos požymis.

Portalas primena, kad nepaisant savivaldybės draudimų, tėvai vis vien ketina rinktis Kudirkos aikštėje.