Quantcast

D.Mockaus patarimas valdžiai: valstybė turi tapti stambia verslo užsakove

Ketvirtadienį portalo forume viešėjęs “MG Baltic” prezidentas Darius Mockus turėjo patarimų valdžiai, kaip kovoti su ekonomine krize. Verslininkas tikino, kad sunkmečio sąlygomis valstybė turi tapti stambia verslo užsakove, o vidaus ir užsienio rinkose pasiskolintus pinigus nedera vien pravalgyti - juos reikia investuoti.

Už paskolintus pinigus atidirbs ateities kartos

“Ko trūksta dabar , drastiškai krentant rinkai - tai valdžios užsakymų arba verslo stimuliavimo, išverčiant paprasta žmonių kalba: duokit žmonėms darbo. Valstybė turi tapti stambiu užsakovu, tam turi ilgalaikiams projektams infrastruktūroje sutelkti finansus tarptautinėse rinkose. Nes dabartinė situacija - krentanti gamyba, paslaugos, auganti bedarbystė - nulemia nesurenkamus mokesčius, skylę “Sodroje" ir biudžete - išeina uždaras ratas. Valstybė, gerai valdydama finansus, turėtų čia imtis rimtesnės iniciatyvos, skatindama ūkio atsigavimą - tą, ką daro visos Vakarų šalys, kurių kritimas yra nepalyginamas su mūsų”, - kalbėjo D.Mockus, svetainės lankytojo paklaustas, kokias valdžios klaidas kovoje su ekonomine krize įžvelgiantis ir ką pats darytų kitaip.

“MG Baltic” vadovas leido suprasti, kad valdžios vidaus ir užsienio rinkose pasiskolintus pinigus nedera vien pravalgyti - šiuos pinigus reikia investuoti.

“Jeigu jie (pinigai - red.past.) yra tik pravalgomi - kaip yra dabar, tai juos kažkaip reikės atidirbti ateities kartoms. Jeigu tie pinigai būtų investuojami, būtų kuriama pridėtinė vertė ir investuodami tuos finansus, mes turėtume šaltinį, kaip grąžinti. Jei pasiskolintus pinigus tik pravalgysime, mums greitai niekas neskolins”, - tikino verslininkas.

Kartu D.Mockus nesiryžo prognozuoti, kada baigsis ekonominis sunkmetis.

“Krizės nėra amžinos - nesiimu prognozuoti, kiek ji tęsis: metus - du. Mes veikiame pagal esamas sąlygas, o ne buriame iš kavos tirščių, kas būtų, jeigu būtų. Prognozavimas - nedėkingas dalykas”, - kalbėjo verslininkas.

Su VP grupe bendro verslo nežada kurti

Paklaustas, ar po to, kai VP grupės prezidentas Nerijus Numavičius per žiniasklaidą viešai atsiprašė D.Mockaus už savo buvusio kolegos Žilvino Marcinkevičiaus prieš dvejus metus išsakytus kaltinimus, iš VP grupės sulaukė kokių nors verslo pasiūlymų, “MG Baltic” vadovas atsakė neigiamai.

“Pasiūlymų neturiu, minčių turėti bendrą verslą irgi nėra”, - tikino jis.

D.Mockus neatsakė į klausimus, susijusius su bendrovės “Leo LT”, kurios vieni iš savininkų yra VP grupės atstovai, išformavimu.

“Tai ne mano kompetencija”, - verslininkas buvo lakoniškas.

“Valdžios priedermė - sudaryti tinkamas sąlygas”

Svetainės lankytojo paklaustas, ar jaučia valdžios deklaruojamą pagalbą verslui, D.Mockus atsakė, kad valdžios priedermė nėra padėti verslui, o “tiesiog sudaryti tinkamas sąlygas” (dirbti - red.past.). Kartu jis nurodė, kad krizės sąlygomis iš valdžios tikimasi daugiau.

“Ji (valdžia - red.past.) gali dabar investuoti , kas gali atsipirkti per 20 metų, konkrečiai - tai visi infrastruktūros objektai. Tai, ką daro visos rinkos ekonomikos sąlygomis egzistuojančios valdžios”, - kalbėjo D.Mockus.

Verslininko šeima taip pat taupo

Portalo forume viešėjęs verslininkas neišvengė ir asmeninio pobūdžio klausimų. Vienas svetainės lankytojas domėjosi, ar verslininko šeima per krizę ėmėsi kokių nors taupymo priemonių. D.Mockus atsakė - šeimos finansus tvarkanti žmona pradėjo taupyti.

“Šeimoje biudžetą tvarko mano žmona, kuri ėmėsi taupymo priemonių - išlaidos mažėja, bet negaliu pasakyti, nei kiek, nei kur, nes tai - jos kompetencija”, - diplomatiškai kalbėjo D.Mockus.


Šiame straipsnyje: MockusMG Baltic

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių