Dirbdamas Seime J.Imbrasas jaučiasi savo rogėse

Netekęs Vilniaus mero posto Juozas Imbrasas prieglobstį rado Seime: jis patarinėja vienam jauniausių parlamentarų „tvarkiečiui“ Andriui Mazuroniui. J.Imbrasas nesiskundžia: „Darbas yra darbas, ar jis būtų dangoraižyje, ar kitur.“

„Darbo galo nesimato – dirbame visais frontais. Šiandien su Viliumi Navicku prasilenkiame savivaldybėje. Jis 8 val. į darbą ateina, o aš 8 val. jau iš savivaldybės po susitikimo su frakcija išeinu. Jis sako, mere, (mes vienas kitą meru vadiname), ką, jūs čia nakvojote? O aš jau į Seimą skubu“, - įtemptą dienos grafiką portalui dėstė buvęs Vilniaus meras J.Imbrasas. Nuo vasario vidurio jis dirba frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nario A.Mazuronio padėjėju-sekretoriumi.

„Patyrimas – didžiausia vertybė“, - sako J.Imbrasas ir vardija:12 metų savivaldybėje ėjo tai mero, tai vicemero pareigas, bent penkerius metus yra dirbęs Seime referentu padėjėju – gelbėjo frakcijos bičiuliams.

„Valstybės reikalai man visada rūpėjo ir rūpi, todėl nesvarbu, kur dirbti, ar dangoraižyje, ar kitur. Jei dirbi, nesimuliuoji, veiklos visada per akis“, - kalbėjo J.Imbrasas.

Pastarosiomis dienomis A.Mazuroniui jis patarinėjo atliekų, šiukšlių, šilumos ir miestų plėtros klausimais. „Kai tiek laiko pradirbi savivaldoje, žinai įstatymų spragas ir iš to kylančias visokias problemas. Peržiūrėsime valstybės atliekų strategiją, nes žmonės labai ja skundžiasi. Miesto plėtros įstatymai nesubalansuoti, šioje srityje tvyro chaosas. Reikia, kad verslininkai konkrečiai žinotų, ką jie turi įsipareigoti miestui, vykdydami statybas: inžineriniai tinklai, darželiai, infrastruktūra. Įstatymuose turi būti aiškūs normatyvai ir reikalavimai, kitaip randasi vietos interpretacijoms. Paskui valdininkai stumdo verslininkus arba šie vengia vykdyti įsipareigojimus. Vilniaus plėtra intensyviausia, todėl aš viską labai gerai žinau“, - pasakojo J.Imbrasas.

Buvęs Vilniaus meras atkreipė dėmesį, kad jauni nepatyrę politikai Seime niekaip neišsiverstų be užkietėjusių politikos vilkų paramos ir patarimų.

Tuo neabejoja ir vienas jauniausių Seimo narių 29 metų A.Mazuronis. Jis sako vertinantis J.Imbraso kompetenciją.

J.Imbrasas darbo parlamente ėmėsi po to, kai vasario viduryje opozicinės Vilniaus miesto savivaldybės tarybos frakcijos atstatydino iki tol sostinei vadovavusį „tvarkietį“ J.Imbrasą ir jo pavaduotoją Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovą Arturą Liudkovskį. Šiuos sprendimus J.Imbrasas apskundė teismui.

J.Imbrasas buvo išrinktas į Seimą daugiamandatėje apygardoje su partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašu, tačiau mandato atsisakė, motyvuodamas, jog nori likti dirbti mero poste.

Buvęs miesto meras nėra vienintelis sostinės savivaldybės tarybos narys, dirbantis dar ir kitoje valstybės institucijoje: Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos seniūnas Algimantas Vakarinas kartu yra ir vidaus reikalų viceministras, Liberalų sąjūdžio (LRLS) frakcijos vadovas Arūnas Štaras – susisiekimo viceministras, o Tėvynės sąjungos (TS) frakcijos vadovas Raimundas Alekna – premjero patarėjas.


Šiame straipsnyje: Imbrasas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių