Quantcast

Dienos be karšto vandens vilniečiams neturėtų prailgti (papildyta)

Dalis vilniečių artimiausiomis dienomis gyvens be karšto vandens.  „Vilniaus energija“ pradeda kasmetinius šilumos trasų profilaktikos darbus, kurie viename name neturėtų užtrukti daugiau poros dienų.

Pirmadienį ir antradienį karštas vanduo nebuvo tiekiamas daliai Šeškinės, Justiniškių, Viršuliškių, Senamiesčio, Užupio gyventojų. Kai kurie apie tai žinojo iš anksto, perskaitę laiptinėse pakabintus skelbimus, kitiems tekantis šaltas vanduo buvo nemaloni staigmena.

Nors „Vilniaus energija“ sakosi visuomet perspėjanti klientus apie būsimus nepatogumus, skelbimai kai kurių daugiabučių namų laiptinėse buvo iškabinti tik tos pačios dienos ryte.

Daugelyje tikrinamų namų karštas vanduo buvo įjungtas trečiadienio naktį, senesnės statybos namuose darbai gali užtrukti iki ketvirtadienio vakaro. Vėliau darbai bus tęsiami kitose miesto vietose iki pat rudens pradžios.

Karšto vandens tiekimas sustabdomas kelioms dienoms kasmet šiltuoju sezonu. Taip šilumos tinklai paruošiami šildymo sezonui, siekiama išvengti gedimų šildymo sezono metu, kada tai padaryti sunkiau ir užtrunka kur kas ilgiau.

„Norėdami suspėti iki žiemos patikrinti visas sostinės šilumos trasas, darbus pradedame vos pasibaigus šildymo sezonui, o užbaigiame rudenį. Siekdami savo klientams sudaryti kuo mažiau nepatogumų, karšto vandens atjungimo laikotarpį stengiamės kaip įmanoma labiau sutrumpinti“, - sakė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Anot jo, vyresni vilniečiai turėtų atsiminti, kad anksčiau sostinėje karštas vanduo būdavo atjungiamas savaitei ar dar ilgesniam laikui, dabar stengiamės užtrukti ne daugiau kelių dienų.

„Spartesnį darbą organizuojame pasitelkdami didesnes specialistų pajėgas, taip pat naudojame rezervinį energijos šaltinį – 2007 metais įsigytą mobiliąją katilinę.
Tarybiniais metais karšto vandens atjungimas būdavo planuojamas dviem savaitėms ir užtrukdavo apie 10 dienų. 1990-1995 metais šis laikotarpis sutrumpėjo iki savaitės. 1995-2006 metais karšto vandens atjungimas buvo planuojamas 5 dienoms, o praktiškai užtrukdavo 3-4 paras“, - prisiminė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius.

„Hidraulinių bandymų metu rekomenduojame vilniečiams karšto vandens čiaupus laikyti sandariai uždarytus ir nesinaudoti jais tol, kol vonių rankšluosčių džiovintuvai pradės šilti", - perspėjo jis.

Išsamų sąrašą, kada ir kur bus išjungiamas karšto vandens tiekimas, galite rasti ČIANAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių