Quantcast

D.Grybauskaitė priims Vilniuje viešinčius Ukrainos opozicijos lyderius

  • Teksto dydis:

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiks su Vilniuje viešinčiais Ukrainos opozicijos partijų lyderiais Vitalijumi Kličko, Arsenijumi Jaceniuku ir Olegu Tyahnyboku, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Ukrainos opozicijos vadovai Lietuvoje lankosi artėjant lapkričio mėnesio Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje, kuriame tikimasi pasirašyti ES ir Ukrainos asociacijos sutartį.

Sunkiasvorio bokso žvaigždė V.Kličko vadovauja pastaruoju metu didelį populiarumą įgijusiai partijai UDAR ("Smūgis"). Susivienijimo "Tėvynė" lyderis A.Jaceniukas yra artimas kalinamos ekspremjerės Julijos Tymošenko bendražygis. O.Tiahnybokas vadovauja nacionalistinei partijai "Svoboda".

Susitikimas Prezidentūroje numatomas 14 valandą.

Lietuva šių metų antrąjį pusmetį pirmininkauja ES Tarybai.

ES reikalauja, kad Ukraina paleistų J.Tymošenko iš kalėjimo, jei nori pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su ES. Tuo pat metu ES pareigūnai smerkia Rusijos spaudimą Kijevui atsisakyti sutarties su ES ir stoti į Maskvos vadovaujamą Muitų sąjungą.

Praėjusią savaitę ES šalys sutarė, kad laisvos prekybos sutartis su Ukraina bus taikoma iškart ją pasirašius, nelaukiant ratifikacijos proceso pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių