Quantcast

Dešimtyse Vilniaus kavinių - „sausas“ įstatymas (papildyta 17.46 val.)

Vilniaus valdžia dešimtims sostinės barų ir kavinių sustabdė alkoholio ir tabako prekybos licencijų galiojimą. Motyvas - verslininkai neskuba mokėti mokesčių.

Bene stipriausiai sostinės savivaldybės sprendimas smogė bendrovei „Ultrapramogos“, kuriai priklauso picerijų tinklas „Mambo Pizza“. Licencijos neteko apie dešimt šios įmonės valdomų kavinių ir barų.

Kaip ir „Mambo Pizza“, alkoholiu ir tabaku bent iki kovo 12 d. negali prekiauti sostinės centre įsikūrę restoranai „Avilys“ bei „Sorento“. Per plauką nuo „sauso įstatymo“ atsidūrė ir restoranai „Rossini“ bei „Steakhouse Hazienda“, tačiau juos valdanti bendrovė savo tiesą įrodė teisme, ir savivaldybei teko atšaukti sprendimą atimti licenciją.

Vasario 17 d. sostinės savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas oficialiai įspėjo net 89 įmones, kurioms gali būti atimtos prekybos tabaku ir alkoholiu licencijos. Tarp įspėtų bendrovių - tokie kavinių, barų ir restoranų verslo milžinai kaip „Ida Basar“, „Mecom Grupp“ . Grėsmė kilo ir kavinių „Keisti ženklai“ bei „Pas Ramazį“, Šiuolaikinio meno centro kavinės ir restorano „Briusly“ licencijoms.

Įdomi detalė - prekybos alkoholiu ir tabaku licencijos gali netekti ir... UAB „Vilniaus troleibusai“. Ši savivaldybės valdoma įmonė, kaip ir anksčiau minėti verslininkai, nustatytus pažeidimus privalo pašalinti per 60 dienų.

Verslininkai teisinasi, kad atidėti mokesčių mokėjimą leidžia Mokesčių inspekcija.

Tuo tarpu sostinės savivaldybė teigia, neva tokių priemonių imtis verčia įstatymai, kurie normalios ekonomikos sąlygomis yra suprantami, tačiau krizės laikotarpiu - drakoniški. Vilniaus savivaldybės administracijos vadovas G.Paluckas teigia, kad nepakeitus kai kurių įstatyminių normų, daugybė kavinių ir barų (ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje) gali likti be licencijų.

Vilniaus meras Vilius Navickas ketvirtadienį kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas perrašyti Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisykles. Dabar šios taisyklės numato, kad įmonė įspėjama apie galimą licencijos atėmima tokiu atveju, jei ji „Sodrai“ ar Mokesčių inspekcijai skolinga 1000 litų ar daugiau. Meras siūlo šią sumą kilstelėti bent iki 5000 litų.

„Pagal Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktą informaciją apie įmonių, turinčių licencijas, mokestines nepriemokas Lietuvos Respublikos biudžetui 2009 m. sausio 1 d. ir vasario 1 d. pastebima, kad didėja įmonių, turinčių didesnę nei 1000 litų nepriemoką, skaičius. Sustabdžius ar panaikinus licencijos galiojimą, įmonė negali vykdyti veiklos, todėl mažėja tikimybė, kad įmonė sumokės skolas. Skolos turėtų būti išieškomos efektyviai ir ekonomiškai. Šiuo ekonominiu sunkmečiu mokesčių mokėtojas ne visuomet gali sumokėti skolas įstatymo nustatytais terminais“, - sakoma V.Navicko kreipimesi į Vyriausybę.

Plačiau apie tai skaitykite penktadienio dienraštyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių