Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl V.Lingio nužudymo kalėjęs I.Achremovas išleidžiamas į laisvę

2012-04-10 15:11
Dėl V.Lingio nužudymo kalėjęs I.Achremovas išleidžiamas į laisvę
Dėl V.Lingio nužudymo kalėjęs I.Achremovas išleidžiamas į laisvę / DMN archyvo nuotr.
Turinys

Dėl žurnalisto Vito Lingio nužudymo 18 metų kalėjęs Igoris Achremovas antradienį išleidžiamas į laisvę.

Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegija neskundžiama nutartimi nusprendė, kad „egzistuoja visos sąlygos“ lygtiniam I.Achremovo paleidimui.

Vilniaus pataisos namų direktorius Arvydas Ižička sakė, kad I.Achremovas gali būti išleistas iki vidurdienio.

„Įstatymas numato, kad mes privalome jį paleisti pirmoje dienos pusėje. Tai priklauso nuo to, kada jis susiruoš. Jis yra dirbantis asmuo, privalo priduoti savo darbo vietą, atsiskaityti su įstaiga ir tada bus paleistas“, - BNS antradienį sakė Vilniaus pataisos namų direktorius Arvydas Ižička.

Teismas atkreipė dėmesį, jog būdamas už grotų, jis tik vieną kartą buvo baustas, 16 kartų skatintas už gerą darbą ir elgesį, pasižymi „gera emocine pusiausvyra“, yra mandagus.

Nuteistasis įpareigotas registruotis pataisos įstaigoje, būti namuose nuo 22 iki 6 valandos ryto, išskyrus jei tai susiję su darbu, neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau nei septynioms paroms.

I.Achremovas yra pranešęs, jog išėjęs iš įkalinimo įstaigos, apsigyvens pas tėvus Vilniuje.

Teismas paskelbė, kad esant menkiausiam pažeidimui, lygtinis paleidimas gali būti panaikintas, ir nuteistasis gali būti grąžintas į įkalinimo įstaigą.

Teismo nutartį antradienį išklausė tik I.Achremovo advokatas, pats nuteistasis posėdyje nedalyvavo.

I.Achremovas įkalinimo įstaigose praleido 18 metų, 5 mėnesius ir 20 dienų. Jam buvo likę kalėti šešeri metai metai, 6 mėnesiai ir 11 dienų.

Buvęs nusikalstamo susivienijimo „Vilniaus brigada“ narys yra ne kartą siekęs lygtinio paleidimo, tačiau jo prašymai būdavo atmetami. Pastarąjį kartą I.Achremovas į laisvę nesėkmingai bandė išeiti pernai rugpjūtį.

Jis buvo sulaikytas ir suimtas 1993-iųjų spalio 21 dieną ir nuo tada laikomas nelaisvėje.

Dienraščio „Respublika“ žurnalistas V.Lingys buvo nužudytas 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje.

Už nusikaltimą 1994-ųjų lapkritį buvo nuteisti „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai - I. Achremovas, Viačeslavas Slavickis bei Borisas Bobičenka. B.Dekanidzei 1995 metais įvykdyta išimtinė mirties bausmė, o V.Slavickis ir B.Bobičenka pataisos namuose atliko teismo skirtą bausmę ir dabar yra laisvėje.

I.Achremovui buvo skirta mirties bausmė, tačiau tuo pačiu nuosprendžiu ji pakeista į laisvės atėmimą iki gyvos galvos. 2004-aisiais veikos perkvalifikuotos į naujojo Baudžiamojo kodekso straipsnius ir vilniečiui skirta 25 metų laisvės atėmimo bausmė.