Dėl R.Skirtuno ligos atidėtas jo neliečiamybės panaikinimo klausimas

Dėl Vilniaus apygardos teismo teisėjo Ryšardo Skirtuno ligos Seime atidėtas jo teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas.Seimas ketvirtadienį patenkino laikinosios komisijos, tiriančios generalinio prokuroro prašymą leisti patraukti teisėją baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę, prašymą iki gegužės 18 dienos pratęsti jos darbą.

Pagal pirminį Seimo nutarimą komisija savo darbą turėjo baigti ketvirtadienį.Komisijos pirmininkas konservatorius Vaidotas Bacevičius pranešė, kad kyšininkavimu įtariamas teisėjas šiuo metu guli ligoninėje ir negali atvykti į komisijos posėdį.

Pagal Seimo statutą, komisija turi išklausyti asmenį, kurio imunitetą prašoma panaikinti.V.Bacevičius BNS sakė, kad R.Skirtunas komisiją informavo, jog penktadienį jį ketinama paleisti iš ligoninės ir jis pažadėjo antradienį atvykti į laikinosios komisijos posėdį.

Be to, komisijos narių pageidavimu į posėdį bus kviečiamas ir ikiteisminį tyrimą dėl korupcijos atliekančios Specialiųjų tyrimo tarnybos atstovas. Anksčiau parlamentarai išklausė prokuratūros informaciją.

Pasak V.Bacevičiaus, jeigu nekils daugiau nenumatytų kliūčių, jau kitą savaitę komisija galės pateikti savo išvadą dėl teisėjo imuniteto panaikinimo.Konstitucija numato, kad teisėjas be Seimo leidimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, kitaip suvaržoma jo laisvė.

Generalinis prokuroras Darius Valys praėjusią savaitę kreipėsi į Seimą, kad būtų panaikinta teisėjo neliečiamybė, mat jam norima pateikti įtarimus dėl kyšininkavimo. Parlamentarams prokuratūros vadovas sakė, kad R.Skirtunas įtariamas paėmęs 30 tūkst. litų už Laimonui Jurgelevičiui palankius sprendimus.

Generalinio prokuroro duomenimis, R.Skirtunas dėjo pastangų, kad būtų paskirtas į trijų teisėjų kolegiją, kuri nagrinės L.Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą. Jis buvo paskirtas pranešėju šioje byloje. Be to, priimdamas pinigus iš teisiamojo advokato Vitoldo Petravičiaus esą pažadėjo palankų nuosprendį jo ginamajam.Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl šio teisėjo atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą.

R.Skirtunas Vilniaus apygardos teisme dirba nuo 2007 metų gegužės.1984-1991 jis dirbo Vidaus reikalų ministerijoje tardytoju, Tardymo skyriaus poskyrio viršininko pavaduotoju. 1991-1993 metais buvo bendrovės „Hermes“ juristas, 1993-iųjų kovą tapo Vilniaus miestojo 1-ojo apylinkės teismo teisėju ir juo dirbo iki paskyrimo į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuvis

lietuvis portretas
pas mus Lietuvoje idomiai ,kai tik ivyksta koks nusikaltimas,tuoj nusikaltelis suserga,as tai siulyciau tokiam teisejui skirti kokia 15 metu kalejimo su visa turto konfiskacija ir tam gyditojui ,kuris is sveiko paciento staiga padaro ligoni taip pat kokia 10 metu kalejimo su turto konfiskacija

taip

taip portretas
1 teisus.gydytojus žulikus reikia teisti
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių