Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl pažeidimų statant atliekų rūšiavimo liniją - įtarimai 2 asmenims

2012-06-05 19:20
Dėl pažeidimų statant atliekų rūšiavimo liniją - įtarimai 2 asmenims
Dėl pažeidimų statant atliekų rūšiavimo liniją - įtarimai 2 asmenims / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.
Turinys

Teisėsaugos pareigūnai, tirdami galimus pažeidimus rengiantis Vilniuje statyti Mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginį, pareiškė įtarimus dviem asmeninis ir apklausė juos.Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Giedrius Tarasevičius antradienį žurnalistams sakė, kad asmenys, kuriems pareikšti įtarimai, kol kas neįvardijami. Kol kas neskelbiami ir jiems pareikšti kaltinimai.

Pasak prokuroro, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, neteisėto nuosavybės teisių įregistravimo, netinkamo pareigų atlikimo ir dokumentų suklastojimo, pareigūnai atliko kratas Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre.

STT antradienį išplatino informaciją, kad STT Vilniaus valdybos pareigūnai pirmadienį atliko kratas ir dokumentų poėmius Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre, valstybinėje įmonėje Registrų centras, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Vilniaus teritoriniuose padaliniuose bei keliose uždarosiose akcinėse bendrovėse.Registrų centro atstovas Aidas .Petrošius BNS tikino, kad Registrų centras bendradarbiauja su tyrėjais, ir šiuo atveju nėra STT atliekamo tyrimo objektas.

„Registrų centras yra ta institucija, kurioje yra daug informacijos, praverčiančios įvairiausiuose ikiteisminiuose tyrimuose. Nes mes esame ta institucija, į kurią sueina labai daug duomenų ir dokumentų. Dokumentų poėmiai Registrų centre yra kasdienybė. Nėra tokios savaitės, kad viena ar kita teisėsaugos institucija nesikreiptų į Registrų centrą ir neatliktų dokumentų poėmių“, - aiškino jis.Jis patvirtino, kad pirmadienį Registrų centre taip pat vyko dokumentų poėmis ir patikino, kad įtarimai Registrų centro darbuotojams nėra pareikšti.„Dokumentų poėmiai laikomi normalia įmonės veiklos dalimi, kadangi tokiu būtu padedame teisėsaugos institucijoms atlikti ikiteisminius tyrimus“, - aiškino jis.

Pasak STT, ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad rengiantis Vilniaus mieste statyti Mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginį (atliekų rūšiavimo liniją) ir siekiant įgyti teises į šio įrenginio statybai reikalingą žemės sklypą buvo suklastoti oficialūs dokumentai, kurių pagrindu neteisėtai buvo įregistruota nuosavybės teisė bei išnuomotas valstybei priklausantis žemės sklypas.