„Darom 2012“: Prezidentės „laimikis“ - meškerė, batai ir džinsai

Prie šeštadienį Lietuvoje penktą kartą vykstančios aplinkos tvarkymo akcijos „Darom 2012“ prisijungė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė dalyvauja talkoje tvarkant vieną sostinės žaliųjų erdvių – miškelį-parką prie Filaretų gatvės.  Į rankas paėmusi šiukšlių maišą žurnalistų apsuptyje šalies vadovė kopė į kalną. Žiniasklaidos atsovų susidomėjimas - didžiulis, mat jų išties susirinko gausiai.

D.Grybauskaitė, kuri iš minios išsiskyrė raudona striuke ir raudonomis pirštinėmis, rado ne tik plastikinių butelių ar šiukšlių, bet ir meškerę, batus džinsus ir patalynės.

„Visai neblogai lietuvaičiai gyvena“, - rinkdama šiukšles juokavo šalies vadovė.

D. Grybauskaitė šioje akcijoje dalyvauja jau ketvirtą kartą. Šį kartą prie talkos ji kvietė prisijungti ir gausų žurnalistų būrį, tačiau palaikymo nesulaukė, tad maišą į kurį šalies vadovė krovė šiukšles, laikyti teko jos palydai.

Pasak šalies vadovės, džiugu, kad akcija „Darom“ Jungtinių Tautų pripažinta kaip „Let‘s Do it World“ projektas, kuris organizuojamas daugiau nei 100 pasaulio šalių.

Prezidentės teigimu, Lietuvoje turime daug gražių vietų, kur galime ilsėtis ir leisti savo laisvalaikį. „Labai apmaudu matyti šiukšlėmis užverstas net gražiausias mūsų šalies vietas. Kiekvienas turime jausti atsakomybę už tai, kas dedasi mus supančioje aplinkoje. Visus gyventojus kviečiu bendromis jėgomis sutvarkyti pamėgtas savo krašto žaliąsias erdves, ežerų pakrantes, paupius, parkus, miškelius ir prižiūrėti juos visada, ne tik šios akcijos metu“, - pabrėžė valstybės vadovė.

Pasak Prezidentės, kasmetinė aplinkos tvarkymo diena yra įkvepiantis pavyzdys, kiek daug galima pakeisti bendromis jėgomis. Šiandieninė švaros akcija primena, kad didelių ir svarbių darbų sėkmė visada priklauso nuo kiekvieno šalies piliečio įdėtų pastangų.

Lietuvos vadovė pakvietė visus šalies žmones kasdien tausoti savo aplinką, rūpintis gamta kaip savo namais, rūšiuoti šiukšles ir geru pavyzdžiu paskatinti tai daryti kitus, kad daugeliui šalies gyventojų šiukšlių rūšiavimas taptų įpročiu.

Prezidentės teigimu, šią dieną tūkstančiai Lietuvos žmonių tampa savanoriais ir imasi tvarkyti savo kraštą. Tai rodo, kad aplinkos tvarkymo kultūra keičiasi tik į gera, kad žmonės tampa pilietiškesni, atsakingesni ir iniciatyvesni.

Šiukšlės bus išvežamos iš 5 tūkst. taškų

Akcijos organizatorių teigimu, šiukšlės Lietuvoje bus išvežamos iš maždaug 5 tūkst. taškų.

Renginio „Darom“ vadovas Karolis Sargūnas sakė, kad šiukšlės nemokamai bus išvežamos iš akcijos „Darom“ paskelbtų viešų miestų erdvių

Iš sodų bendrijų, privačių namų bendrijų, garažų, kurių savininkai po pavasarinio tvarkymosi sudeda atliekas prie savo teritorijų, kiemų ar tvorų, „Darom“ akcijos metu šiukšlės nebus vežamos.

Pasak K.Sargūno, organizatoriai dalį akcijos dalyvių galės aprūpinti pirštinėmis ir maišais, bet galinčius prašo atnešti ir savo priemonių.

Pavasarinės aplinkos švarinimo akcijos „Darom“ rengėjai šiemet viliasi talkose sulaukti iki dešimtadalio Lietuvos gyventojų. Jų teigimu, žmonės ypač raginami burtis tvarkant ne tik mieste esančius taškus, tačiau ir už gyvenviečių ribų esančias apleistas teritorijas: vandens telkinių pakrantes, pakeles, pamiškes.

„Darom 2011“ talkino daugiau kaip 150 tūkst. dalyvių, kurie per dieną surinko daugiau kaip 5 tūkst. tonų šiukšlių.


Šiame straipsnyje: DaromDalia Grybauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pupulyte

Pupulyte portretas
Dalyte,iseina karta metuose pasirodyti zmonems,o kai reikia esminius salies klausimus spresti,tai tuno savo Daukanto aiksteje,atsitverusi nuo zmoniu simtais tvoru,atmerk akis brangijoi,negi patarejai tau nepasako,kad lietuvoje jau bresta pilietinis karas,tik aklas to nemato,nes viskas sutrypta,isniekinta,o kai vergai nebeturi ko prarasti,jie sukyla,taip kad nerink tu popiereliu,bus kam juos surinkti,o spresk salies,tautos problemas,ATSIMERK, PAGALIAU;;;

Juokas ima

Juokas ima portretas
Juokinga žiūrėti ,kai politikai,nesugebantus įvesti elementarios tvarkos valstybėje, kur kiekviena tarnyba atlieka savo darbą, o šiukšlintojai atsako pagal įstatymą ,pradeda žaisti ,,demokratiją'' ,siekdami parodyti ,kokie jie ,,geri ir paprasti žmonės'' ,o is tikro, jie yra nesugebantys deramai atlikti savo tiesioginių darbų valstybės pareigūnai.Juokinga ir graudu vienu metu. Vienžo - kvailystė. Chamai šiukšlina , o prezidentė renka. Visa tai primena bolševikų tradicijas,vyresni tai dąr atsimena./Leniną ,nešantį rąstą ,per komunistinę talką ir primena ,kokias mokyklas baigusi pvz.mūsų prezidentė.

tee

tee portretas
Kauniečiai tikiuosi padalyvavot kai reikalas, nes kai kurios vietos.....auga medelis ir jo viršūnę siekė šiukšlių krūvelė. Baisu
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių