„Darom 2009“ Vilnių švarina iš peties

Lovos, automobilių padangos, batai, kompiuterių monitoriai, kėdės, linoleumo lakštai ir kilimai – tokių radinių kalnus iš miškų, Neries pakrantės, parkų ir kitų sostinės gamtos kampelių šeštadienį ištempė akcijos „Darom 2009“ dalyviai. Prie antrąkart Lietuvoje rengiamos aplinkos švarinimo akcijos žmonės prisidėjo visu pajėgumu.

Manoma, kad tvarkdarių pajėgos visoje šalyje gerokai viršija 20 tūkst. oficialiai iš anksto užsiregistravusių savanorių skaičių. Pirminiais organizatorių duomenimis, akcijoje dalyvavo 45 tūkst. savanorių. Palankus oras pasiraitoti rankoves ir išeiti į laukus išgynė ir tūkstančius pilietiškai nusiteikusių vilniečių: jaunimo, šeimų su mažamečiais vaikais, senjorų, šalies įžymybių, politikų.

Antakalnyje Neries pakrantę kuopė Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas su žmona Seimo nare Ingrida, premjeras Andrius Kubilius su žmona Rasa, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, Seimo narių šeima Asta Baukutė su vyru Kęstučiu Rupulevičiumi. Rinkdama šiukšles A.Baukutė vienoje rankoje laikė maišą, o kita spaudė jau ir Seimo salėje pabuvojusį sūnų Rapolą.

Net eidami tuo pačiu maršrutu žmonės vis rasdavo ką įdėti į maišus.

Atliekas akcijos „Darom 2009“ organizatoriai ragino rūšiuoti: į vieną polietileninį maišą dėti stiklą ir plastiką, į antrą – kitas šiukšles. Tačiau akcijos dalyviai netruko pastebėti, kad rūšiuoti šiukšlių beveik neįmanoma, nes žmonių į gamtą išverstų atliekų įvairovė pranoksta bet kokius rūšiavimo standartus.

14 val. bus skelbiamas akcijos finišas, į miestą išriedės mašinos, į kurias bus sukrauti visi akcijos dalyvių radiniai. Neabejojama, kad savanorių surinktų atliekų kiekis kelis kartus viršys praėjusių metų rezultatus.

Portalas primena, kad projekto „Darom“ pirmoji akcija įvyko 2008 m. gegužės 3 d. visos Lietuvos mastu. Akcijoje dalyvavo apie 3 tūkst. žmonių visoje šalyje. Surinkta daugiau nei 500 t atliekų.

Šiemet visuomeninė Lietuvos švarinimo akcija apima 60 Lietuvos rajonų.

Surinktos atliekos bus renkamos, rūšiuojamos ir organizuotai išvežamos į regioninius atliekų tvarkymo centrus.

Idėja rengti „Darom“ arba „Teeme 2008“ kilo grupei estų. Jiems 2008 m. gegužės 3 d. į Estijos miškus ir laukus pavyko sukviesti daugiau nei 50 tūkst. savanorių ir per vieną dieną surinkti apie 10 tūkst. t atliekų. Pernai tą pačią dieną „Darom 2008“ surengta ir Lietuvoje, vėliau – Latvijoje.
  NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių