„Darom 2009“ viliojo vilniečius

Vilniaus gatvėse – švarinimosi akcijos „Darom 2009“ savanorių šturmas. Penktadienį po pietų jaunuolių, vilkinčių baltais marškinėliais su žaliu užrašu „Darom“, buvo galima pastebėti visame mieste.

Patvirtinimas sau patiems

Savanorių rankose šiužėjo popieriaus lapai, kuriuose gatvių praeiviai buvo kviečiami užsiregistruoti į balandžio 18 dieną vyksiančią visuotinę talką. Vilniečiai ir miesto svečiai raginti nelikti abejingais netvarkingai ir apleistai Lietuvos gamtai.

„Žmonės mus sutinka labai geranoriškai, mielai registruojasi. Dažnas apie akciją jau yra girdėjęs, todėl ilgai pasakoti, ko norime, nereikia. Nesitikiu, kad švarinti aplinkos imsis visi užsiregistravusieji, tačiau jei sukrustų bent pusė, būtų didelis laimėjimas“, - kalbėjo Katedros aikštėje sutikta akcijos savanorė Modesta Tamkutė.

Kiek iš viso žmonių užsiregistravo popierinėse anketos, suskaičiuoti sudėtinga, mat savanoriai grupelėmis buvo išsibarstę Katedros, Rotušės, Lukiškių, Vyriausybės bei Europos aikštėse ir pačiame Gedimino prospekte.

„Kai kurie mūsų sutikti praeiviai jau buvo užsiregistravę internetu, tačiau jie pasižymėjo ir anketose. Tai tarsi patvirtinimas sau patiems. Be to, elektroniniu paštu užsiregistravusiesiems atsiųsime priminimą. Gal net tie, kurie parašą padėjo tik iš mandagumo, pagalvos – kodėl gi ne!“ – entuziastingai pasakojo „Darom 2009“ savanorė Svetlana Blednych.

Vienam švarintis neįdomu

Internetiniame akcijos tinklapyje šiuo metu jau užsiregistravę daugiau nei 2 400 žmonių, pasiryžusių raitotis rankoves ir kibti į darbus. Viena jų - ir studentė Silvija Nemaniūtė.

„Pernai akcijoje nedalyvavau. Teisybę sakant, nesitikėjau tokio jos populiarumo. Tačiau išvydusi akcijos atributika išpuoštus automobilius ir žmonių entuziazmą, pasižadėjau: kitąmet prisijungsiu“, - pasakojo internete užsiregistravusi S.Nemaniūtė.

Dalyvauti akcijoje ji prikalbino ir seserį Kristiną. Ji vakar pasirašė popierinėje anketoje.

„Vienam tvarkytis neįdomu, bet kai matai būrį savanorių, tai užkrečia ir įtraukia“, - sakė Kristina.

Idėja kilo estams

Projekto pirmoji akcija įvyko 2008 m. gegužės 3 d. visos Lietuvos mastu. Akcijoje dalyvavo apie 3 tūkst. žmonių visoje Lietuvoje. Surinkta daugiau nei 500 t atliekų.

Šiemet visuomeninė Lietuvos švarinimo akcija „Darom 2009“ rengiama balandžio 18 d. visuose 60 Lietuvos rajonų. Tą dieną visi Lietuvos gyventojai kviečiami švarinti savo miestą ir gyvenamąją aplinką.

Šiemet tikimasi sulaukti daugiau nei 10 tūkst. dalyvių ir surinkti apie 1 tūkst. t atliekų. Atliekos bus renkamos, rūšiuojamos ir organizuotai išvežamos į regioninius atliekų tvarkymo centrus.

Idėja rengti „Darom“ arba „Teeme 2008“ kilo grupei estų. Jiems 2008 m. gegužės 3 d. į Estijos miškus ir laukus pavyko sukviesti daugiau nei 50 tūkst. savanorių ir per vieną dieną surinkti apie 10 tūkst. t atliekų. Pernai tą pačią dieną „Darom 2008“ surengta ir Lietuvoje, vėliau – Latvijoje.


Šiame straipsnyje: darom 2009

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių