Quantcast

Darbo partijos gynėjas prašo nušalinti bylą nagrinėjančius teisėjus

Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylą nagrinėjanti Vilniaus apygardos teismo kolegija atmetė Darbo partijos advokato pareikštą nušalinimą. Nušalinimas atmestas kaip nepagrįstas.

Darbo partijos gynėjas advokatas Vladimiras Buslovičius prašė nušalinti Darbo partijos bylą nagrinėjančią Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegiją. Darbo partijos byloje prašoma daryti pertrauką ir jos nagrinėjimą perduoti kitam apygardos teismui.

„Įrašas neva liudija poveikį teisėjams. Tuo tarpu partijos vadovai - nei Viktoras Uspaskichas, nei Vytautas Gapšys negalėjo paaiškinti, šaltinių, aplinkybių, kokiu būdu gautas. Pateiktas įrašas negali būti vertinamas kaip patikimas. (...) Įstatymas numato, kad įrodymu gali būti laikomi tik teisėtu būdu gauti duomenys, pateiktas įrašas negali būti tokiu laikomas“, - pareiškė teisėjų kolegijos pirmininkė Daiva Pranytė-Zalieckienė.

Ji taip pat pareiškė, kad nuo bylos gavimo dienos jokie valstybės pareigūnai jai nėra darę poveikio.

Teisėja, paskelbusi, kad atmeta nušalinimą, suteikė žodį prokurorui Sauliui Verseckui.

Baigiamojoje kalboje kaltintojas aptaria bylos įrodymus, išreiškia nuomonę, ar reikia kaltu pripažinti teisiamus asmenis ar juridinius asmenis, pasiūlo bausmes.

Kaltinamasis Darbo partijos byloje Seimo vicepirmininkas Vytautas Gapšys anksčiau sakė, kad įraše, kuris kartu su nušalinimo pareiškimu pateiktas teisėjams, girdimas buvusio Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Viktoro Dovidaičio balsas. Pokalbyje esą dalyvauja ir buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas ir buvęs Seimo narys Konstantas Ramelis.

„Mano žiniomis, yra įrašytas, kad vienas iš kalbančių yra V. Dovidaitis - buvęs Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas. Jis kalba, ką žinojo, kai užėmė pareigas. Pas jį buvo atėjęs Gintaras Kryževičius (Aukščiausiojo Teismo pirmininkas - BNS.). Natūralu, kad kyla klausimas, ar teismas gali būti objektyvus. Galbūt kolegija be poveikio, bet, gavus tokią medžiagą, visuomenė susidarys nuomonę, kad šis teismas nagrinėti negalės. Tokia byla kels didelių abejonių ateityje. Poveikis galėjo būti ne būtinai kolegijai, bet teismui, kaip nagrinėjančiam šią bylą, teismas turi nusišalinti“, - sakė teismui V. Gapšys.

Ketvirtadienį gavus pareiškimus dėl nušalinimo ir esą teisėjams darytą spaudimą pagrindžiančius įrašus, Vilniaus apygardos teismas išklausė proceso dalyvių dėl galimybės išklausyti šį įrašą. Dabar teismas sprendžia dėl pateikto nušalinimo ir anoniminio įrašo.

Prokuroras sako, kad nėra žinoma šio įrašo kilmė, kas jį padarė. Prokuroras nesutinka su gynybos pareiškimu, kad teismui reikia nusišalinti. Advokatai nušalinimą motyvuoja ir tuo, kad teismas buvo šališkas netenkindamas daugybės kaltinamųjų prašymų - nekvietė liudytojų, neskyrė prašomų ekspertizių.

„Kaip žinia, prokuroro prašymų irgi netenkino, bet aš tuo pagrindu neturiu abejonių, kad teismas šališkas. V. Uspaskicho atžvilgiu išskirti bylą buvo racionalus sprendimas. Ši byla daugiau nei penkerius metus teisme“, - sakė prokuroras S. Verseckas, pridūręs, kad teismo pastangos organizuoti procesą visą laiką buvo paremtos logiškais ir žmogaus teises gerbiančiais argumentais.

„Gynyba turėtų paaiškinti - iš kur tas įrašas ir kas jį darė. Nežinant įrašo kilmės, nežinau ar būtų teisėta jo klausyti“, -  posėdyje sakė prokuroras.

„Kaip žinote, anoniminiai duomenys nėra vertinami. Iš kur gavote šį įrašą?“, - kreipėsi teisėja į Darbo partijos advokatus ir partijos vadovus.

Advokatas Vladimiras Buslovičius teigė, kad šis įrašas buvo pateiktas Darbo parijos būstinei. Gynėjas negalėjo nieko paaiškinti, iš kur tas įrašas gautas ir kas jį pateikė.

„Nežinau situacijos, kaip tas įrašas buvo padarytas. Gavus tokį įrašą, išgirdus pažįstamus balsus, neturėjomi pasirinkimo.(..) Tai nėra įrodymas“, - aiškino kaltinamasis V. Gapšys.

„Nei apygardos teismo pirmininkas, nei Apeliacinio teismo pirmininkas negali spręsti šių klausimų“, - paskelbė kolegijos pirmininkė Daiva Pranytė-Zalieckienė, vartydama teismų pirmininkams adresuotus raštus. Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Vytautas Zelianka šį prašymą grąžino kolegijai pačiai spręsti dėl pareikšto nušalinimo.

Prie nušalinimų pareiškimų pridėtas kompaktinis diskas su garso įrašu ir jo stenograma. Esą juose užfiksuotas neįvardijamo Vilniaus apygardos teismo darbuotojo prisipažinimas, kad Darbo partijos bylą teisėjai buvo spaudžiami „išnagrinėti kuo greičiau, nesvarbu kaip“. Esą kolegijos pirmininkei Daivai-Pranytei Zalieckienei spaudimą darė Prezidentūra. Esą teisėja net buvo iškviesta į Prezidentūrą.

Valstybės kaltintojas vadinamoje DP juodosios buhalterijos byloje Generalinės prokuratūros prokuroras S. Verseckas ketvirtadienį teisme turi pradėti skaityti baigiamąją kalbą. Anksčiau prokuroras yra sakęs, kad kalba užims 185 puslapių.

Baigiamojoje kalboje kaltintojas paprastai aptaria bylos įrodymus, išreiškia nuomonę, ar reikia kaltu pripažinti teisiamus asmenis ar juridinius asmenis, pasiūlo bausmes.

Prokuroras savo kalbą turėjo pradėti prieš pusę mėnesio - balandžio 19 dieną. Tačiau tada V. Uspaskichas numatytu laiku neatvyko į teismą ir gavo 3900 litų (30 bazinių socialinių išmokų dydžio) baudą už neatvykimą be pateisinamos priežastie. Politikas aiškino, kad nuvyko į Kauno klinikas, nes pradėjo skaudėti skrandį.

Ketvirtadienį teismui pasiteiravus, ar turi nustatytos formos medikų išduotą pažymą V. Uspaskichas atsakė, kad neturi.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Byloje Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskichas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

serialas

serialas portretas
tesiasi, ankstesnese serijose Zuokas, Andriukaitis buvo isteisinti, nes juos demaskuojantys irasai buvo padaryti su Lietuvoje nelicenzijuota iranga, Dabar gi jei nepasakai is kur gavai irasa ar filmuota medz. tai nera irodymas. Nors iranga ir nelicenzijuota, bet kas irasyta kas ten ka sako galima aiskiai suprasti.

klj

klj portretas
kaip meksikiečių seriale , filmas be galo

lietuviai

lietuviai portretas
praso nusalinti nuo bylos nagrinejimo visus advokatus,nes jie gina valstybei nusikaltusius tuo tapdami sukciu bendrais.nusalinti ginejus nedelsiant
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių