Quantcast

Darbo dienos proga šimtai žmonių dalyvavo eitynėse Vilniaus centre

Maždaug 500 žmonių trečiadienį dalyvavo eitynėse Vilniaus centre, kurios surengtos pažymint Tarptautinė darbo dieną.

Dauguma renginio dalyvių buvo pasipuošę valdančiosios Socialdemokratų partijos atributika. Minioje, kuri prieš vidurdienį pajudėjo nuo Seimo, buvo matyti partijos vėliavų, šūkių, raudonų balionų. Renginyje dalyvavo partijai priklausantys Seimo, Europos Parlamento nariai.

Su pučiamųjų orkestru vykusioje eisenoje taip pat dalyvavo profesinių sąjungų atstovai. Pasak Lietuvos profesinių sąjungos konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko, šiemet žmonės į renginius kviečiami ne protestuoti, o švęsti.

„Tai vienintelė pagal kalendorių numatyta būtent dirbančiųjų šventė - kas dirba, kas gali dirbti, kas jau savo atidirbo. Tai visų dirbančiųjų galimybė pabūti kartu, būtent paminėti tą dieną ir atšvęsti“, - teigė A.Černiauskas.

Gegužės 1-osios minėjimas Lietuvoje pastaruosius kelis dešimtmečius vertinamas prieštaringai. Ji socialdemokratų iniciatyva valstybės švente ir nedarbo diena paskelbta 2001 metais, Seimui atmetus tuometinio prezidento Valdo Adamkaus veto.

Tuometinis prezidentas argumentavo, jog gegužės 1-oji daliai Lietuvos gyventojų asocijuojasi su sovietine okupacija, todėl nėra tautą vienijanti ir telkianti šventė. Tarpukario Lietuvoje gegužės 1-oji plačiai neminėta, o sovietmečiu buvo ideologizuota šventė, šlovinanti komunizmą.

Šventinės dienos rėmėjai savo ruožtu akcentuoja, jog ji minima ir demokratiniame Vakarų pasaulyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Idomu

Idomu portretas
Gal Kaune nera darbo žmonių, kad nebus minima darbo žmonių diena?

Luka

Luka portretas
Lygiai taip ieškojau koks renginys, eisena, koncertas ar pan bus Kaune? Pašiurpinot konservatoriai, ne šventė Jums????? Kunigėliai neleidžia padaryti žmonėms, darbo žmonėms šventės, paprastos kuklios, bet šventės???? Kažkaip viskas grįžta į 1886 metus. Ypač išnaudojimas, policijos kuri gina turtinguosius, ir netgi žmonių skaidymas, siekiant juos susilpninti. Gėda už kauno valdininkus, kurie nusispjovė į svarbią dieną žmonijos istorijoje. o gal nežino gegužės 1 d istorijos?

važiuokit

važiuokit portretas
i plantacijas ten pamanysite kaip darbo liaudi iš naudoja ojum koncertėliu reikia
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių