Dalyvio Vilniaus maratone mokestis sekmadienį išaugs iki 200 litų

Vilniaus miesto savivaldybė ir viešoji įstaiga „Tarptautinis maratonas“ antradienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šiemet miestas sekmadienį startuosiantį maratoną parėmė keturiskart kuklesne suma nei ankstesniais metais.

Dalyvių kasmet daugėja

Sekmadienį 10 val. ryto starterio šūvis prie Vilniaus Katedros į trasą palydės nugalėti pasiryžusių bėgikų minią. Startuos tradicinis, jau šeštasis Tarptautinis Vilniaus maratonas. Manoma, kad ilgąją maratono atkarpą – 42,2 km -  įveiks apie trys šimtai bėgikų – bent šimtu daugiau nei pernai. Iš viso maratone Vilniuje dalyvaus sportininkai ir entuziastai iš 22 pasaulio šalių.

„Mes kasmet vis augame, nors palyginti su kitų miestų, pavyzdžiui, Londono, Bostono ar Berlyno maratonais, esame dar tik kūdikiai. Tačiau Bostono maratonui jau 100-as metų, mūsų – vos šešeri“, - kalbėjo įstaigos „Vilniaus maratonas“ direktorius Evaldas Martinka.

Įtrauks į „Sostinės dienas“?

Didžiuosiuose pasaulio maratonuose į bėgimo trasas pabyra dešimtys tūkstančių bėgimo entuziastų bei profesionalų. Tokie renginiai tampa kasmetinėmis viso miesto ar net šalies šventėmis. Sostinės vicemeras Gintautas Babravičius irgi norėtų siekti panašaus lygio. Todėl jis žadėjo kitąmet Tarptautinį Vilniaus maratoną įtraukti į festivalio „Sostinės dienos“ programą. Portalas primena, kad dėl lėšų stygiaus šiemet šis festivalis visai išbrauktas iš Vilniaus renginių sąrašo.

E.Martinka džiaugėsi tokia maratono ateities perspektyva ir miesto valdžios palaikymu. Jis priminė, kad norintys dalyvauti maratone, bet dar neužsiregistravę bėgikai tą gali padaryti net maratono bėgimo dieną. Tiesa, tada dalyvio mokestis bus pakilęs iki 200 litų.

Iki sekmadienio užsiregistravusiems maratono bėgikams užtektų atriekti 100 litų. Tie, kurie norą dalyvauti maratone išreiškė kur kas anksčiau, netgi pavasarį, dalyvio mokestis atsiėjo 50-80 litų.

Vienoje šeimoje – 13 bėgikų

Maratono dalyviai bus apdovanoti krištolinėmis taurėmis, o nugalėtojai – laikrodžiais, mobiliaisiais telefonais ar Sveikatos apsaugos ministerijos įsteigtais dviračiais.
Po dviratį gaus jauniausia ir jauniausias mažojo maratono – 2,3 km - dalyviai, o trečias dviratis atiteks gausiausiai dalyvaujančiai šeimai Vilniaus maratone. Kol kas realiausi pretendentai į šį prizą yra Poškų šeimyna iš Šalpėnų kaimo - jų komandą sudaro net 13 bėgikų.

Kaip ir kasmet, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas įsteigė 1 tūkst. litų prizą geriausiai pasirodžiusiam lietuviui ir lietuvei.

Maratonas startuoja sekmadienį 10 val. prie Katedros varpinės, jo finišas – 15.30 val. toje pačioje vietoje. Tarp dalyvių bus galima išvysti G.Babravičių, Lietuvos ambasadorių Latvijoje Antaną Valionį, maratono įkvepėję, vieną iš VP grupės akcininkų Igną Staškevičių.

Politikų gretoms atstovaus Antanas Valionis, Algis Čaplikas, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, Stanislovas Buškevičius.

Profesionalų sąraše – praėjusių metų Vilniaus maratono nugalėtoja Diana Lobačevske, olimpiečiai Vitalijus Kozlovas, Rasa Drazdauskaitė, Darius Škarnulis.

Kasmet maratoną įveikdavo ir aktorius Rolandas Kazlas. Jis yra užsiregistravęs ir šiemet, tik dar nesumokėjęs nario mokesčio.  

Dalyvavo net bėgikai iš Kenijos

Tarptautinis Vilniaus maratonas gimė 2004 metų rugsėjo 11 dieną, kai  42 195 m Vilniaus gatvėmis atvertė dar vieną puslapį miesto istorijoje.

Pirmojo Vilniaus maratono trasą įveikė daugiau kaip 200 bėgimo profesionalų ir mėgėjų iš 10 pasaulio šalių.

Nuo 2006 m. renginio organizatoriai, siekdami padidinti renginio patrauklumą bei dalyvių skaičių, pakeitė trasą ir į renginio programą įtraukė pusės maratono bėgimo rungtį. Dėl to dalyvių ir jų atstovaujamų šalių skaičius beveik padvigubėjo. Maratono bei pusės maratono distanciją įveikė daugiau kaip 400 dalyvių iš 17 pasaulio šalių.

2007 metais į ketvirtą kartą surengtą šventę organizatorių kviesti atvyko du profesionalūs bėgikai iš Kenijos. Vienas jų, Richardas Rotichas, nugalėjo, pagerindamas Vilniaus Tarptautinio maratono rekordą.

2008-iais Diana Lobačevske pagerino trasos moterų rekordą. Pusės maratono distanciją tarp moterų laimėjo olimpietė Živilė Balčiūnaitė, kuri yra viena entuziastiškiausių šio bėgimo dalyvių, siekdama Europoje populiarinti tiek savo sporto šaką, tiek ir gimtąjį miestą. Pernai bėgimo distanciją įveikė per 2500 dalyvių, o pagrindiniame (maratono ir pusės maratono) bėgime varžėsi per 500 sportininkų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių