„Dainų šventė“: kauniečiai šoks Vilniuje

Pagrindinis Lietuvos vardo Tūkstantmečio renginys - „Dainų šventė“ dėl ekonominės krizės vyks tik Vilniuje mat visi šventės renginiai, turėję vykti ir Kaune, perkeliami į sostinę.

Visi norintys netilps

UNESCO žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevru paskelbtas renginys šiais metais sumažės ne tik savo geografija, bet ir dalyviu skaičiumi.

Šiuo metu dalyvauti šventėje pareiškė norą daugiau nei 48 tūkstančiai dainininkų, šokėjų, muzikantų. Lietuvių liaudies kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos teigimu, bus pakviesta tik 40 tūkstančių.

„Atsižvelgiant į susiklosčiusią padėtį, esame priversti mažinti dainų šventės dalyvių skaičių. Suprantu, kad daug kolektyvų jai ruošėsi daugiau nei metus, tačiau šiuo atveju nieko negalime padaryti. Kita vertus, aukščiau pakelsime atrankinę kartelę, kad visi kolektyvai, atitinkantys keliamus kokybės reikalavimus, galės dalyvauti šventėje. Dainų šventė – ne vienkartinis projektas, tai kasdienis procesas, kuriame dalyvauja visi šalies mėgėjų meno kolektyvai, kurie, diena iš dienos gyvendami Dainų šventės vizija, rengia naujas, jungtines programas – Dainų šventės pagrindą“, - sakė S. Liausa.

14 renginių, 3 - mokami

Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventė „Amžių sutartinė“ vyks Vilniuje liepos 1 – 6 d.

Iš viso numatoma 14 renginių, iš kurių tik 3 bus mokami: Ansamblių vakaras ir pučiamųjų orkestrų koncertas Kalnų parke bei Šokių diena Žalgirio stadione.  Bilietais į mokamus Dainų šventės renginius jau prekiaujama. Bilietai kainuos nuo 20 litų ir juos galima įsigyti bilietai.lt kasose.

Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventės renginiai šiais metais papuoš „Žalgirio“ stadioną, Kalnų ir Vingio parkus, Šv. Jonų bažnyčią, Radvilų rūmus ir kitas gerai pažįstamas Vilniaus miesto vietas. Išsamią šventės programą galima rasti oficialiame Tūkstantmečio dainų šventės internetiniame puslapyje www.dainusvente.lt

Dainų šventė yra pagrindinis Lietuvos vardo Tūkstantmečio renginių. Jos metu laukiama išeivijos lietuvių iš 18 šalių: Argentinos, Australijos, Brazilijos, Islandijos, JAV ir kt.
Pirmoji dainų šventė surengta 1924m. Kaune.

Vilniaus miesto savivaldybė žada pasirūpinti dalyvių saugumu ir tinkamu šventės vietų aplinkos sutvarkymu.

Biudžetas dar nežinomas

Nors iki šventės liko kiek daugiau nei du mėnesiai, Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis dar negalėjo tiksliai pasakyti, kiek bus sumažintas Tūkstantmečio dainų šventės biudžetas.
„Šiuo metu Seime vyksta svarstymai dėl biudžeto mažinimo, todėl negalima pasakyti, kaip keisis šios šventės finansavimas. Norėčiau pridurti, kad dainų šventės finansavimo klausimas buvo aptartas įvairiuose Seimo komitetuose ir buvo vienbalsiai nuspręsta jo nemažinti. Dainų šventė yra ne užgaida, o pareiga Lietuvos žmonėms, todėl galiu užtikrinti, kad net esant sunkiai finansinei situacijai, ši šventė tikrai įvyks“, - pasakojo ministras.

Dainų šventei „Amžių sutartinė“ organizuoti šių metų biudžete buvo numatyta 9,4 mln. litų, o patikslintame biudžete šį skaičių norima sumažinti 2,5 mln. litų. Vykdydama Dainų šventės įstatymą valstybė įsipareigoja atvežti, pamaitinti ir apgyvendinti šventės dalyvius.


Šiame straipsnyje: dainų šventė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių