Quantcast

Dainų šventė – džiaugsmas kavinėms ir restoranams

Dainų šventė atnešė pagyvėjimą į viešojo maitinimo verslą. Kavinių ir restoranų atstovai tikina, kad apyvarta pastarosiomis dienomis išaugo penktadaliu, skelbia LTV „Šiandien“.

Vieno didžiausių Lietuvoje picerijų tinklo vadovo teigimu, Dainų šventės metu prekyba pagyvėjo, ypač – Vilniaus centre.

„Paskutinėmis dienom sulaukiam apie 20 proc. daugiau žmonių, apyvarta taip pat apie
 
20 proc. didesnė. Labiausiai laimi tos kavinės, kurios yra miesto centre: Pilies, Vokiečių gatvėse, Gedimino prospekte“, – teigė bendrovės „Čilija“ generalinis direktorius Dainius Kalina.

Rotušės aikštėje įsikūrusios užeigos savininkė sako, kad lankytojų gausa priklauso ne tiek nuo renginių, kiek nuo gero oro.

„Aš šiame versle jau 20 metų. Čia didžiausią įtaką daro oras. Dainų šventė ne pirma, ir tikiuosi ne paskutinė. Praeitą kartą buvo blogas oras, tad mes pagyvėjimo Dainų šventės metu visai nepajutome“, – sakė restorano „Amatininkų užeiga“ savininkė Irena Marozienė.

Grupė lietuvių iš Airijos sako, ką tik užkandę meksikietiškos virtuvės restorane, bet vakare būtinai paragausiantys lietuviškų patiekalų.

„Mes atvykom šiek tiek anksčiau, nei buvom pakviesti, todėl šiandien turim maitinti patys. Ir vakare planuojam galbūt netgi čia, į "Amatininkų užeigą", – teigė jie.

Greito maisto užkandinės darbuotojai džiaugiasi, kad į šventę suvažiavę vaikai, o kartu ir suaugusieji, noriai perka mėsainius ir keptas bulvytes, prekybos pagyvėjimą teigia juntantys ir jie. Kebabų pardavėjai sako, kad žmonės dažniau renkasi gaivinamuosius gėrimus ir ledus, nei rytietiškos virtuvės patiekalus.

„Šiomis dienomis, šventės metu, mes juntame prekybos pagyvėjimą, kol kas pablogėjimo nėra, žmonės perka dažniau“, – teigė kelių kebabinių savininkas Ali Kilikli.

Dainų šventėje dalyvauja per 40 tūkst. žmonių, jų maitinimu rūpinasi renginio organizatoriai. Vienam žmogui per dieną skiriami 25 litai. Tačiau, pasak organizatorių, ilgąjį savaitgalį planuojama sulaukti daugiau kaip 150 tūkst. žmonių, kurie užkandžiaus miesto kavinėse ir restoranuose.


Šiame straipsnyje: dainų šventė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių