Quantcast

Dainas Vilniui dovanos garsus Italijos vyrų choras

Birželio 12-14 dienomis Vilniuje viešės gimtojoje Italijoje ir daugelyje pasaulio šalių gerai žinomas vyrų choras „Gruppo Polifonico Claudio Monteverdi”.

1976 metais įsikūręs choras į Vilnių atvyko penkioliktąjį gimtadienį švenčiančio Lietuvos kariuomenės Vilnaus įgulos karininkų ramovės vokalinio ansamblio „Guostė“ kvietimu.

Per savo gyvavimo metus choras „Monteverdi“ yra koncertavęs Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Belgijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Ispanijoje, Vengrijoje, Slovėnijoje, Čekijoje, Rusijoje, Kanadoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Tris kartus choras pelnė prizus svarbiausiuose Italijos chorų festivaliuose, dažni svečiai jie ir Austrijoje vykstančiuose tarptautiniuose festivaliuose.

Pasak ansamblio „Guostė“ meno vadovės Gabrielės Rastenytės, abiejų kolektyvų bendravimas prasidėjo 2007 metais Italijoje vykusiame tarptautiniame chorų festivalyje „Alta Pusteria“. Pernai rugsėjį „Monteverdi“ vyrai į svečius pasikvietė „Guostę“.

Didžiausią vyrų choro repertuaro dalį sudaro bažnytiniai ir pasaulietiniai daugiabalsiai kūriniai, nemažai dėmesio skiriama ir primirštų autorių kūriniams.

Iš viso „Monteverdi“ repertuare apie 1500 baroko, romantizmo epochų bei šiuolaikinių autorių kūrinių.

Choras atlieka ir liaudies dainas, savaip interpretuodamas įprastą liaudišką dainavimą.

Choras „Monteverdi“ yra savotiška Friuli Venezia – Giulia regiono pažiba. Jo monografiją ir nuotraukas galima rasti šio regiono enciklopedijoje, 2003 m. regiono švietimo ir kultūros asociacija chorą paskelbė „Regiono kultūriniu reiškiniu“.

Moterų vokalinis ansamblis “Guostė”, susikūręs 1994 m. pavasarį, į koncertinį Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės gyvenimą įsiliejo 1996-aisiais. Kolektyvas jau yra surengęs daugiau kaip 300 koncertų Lietuvos kariuomenei ir visuomenei.

G.Rastenytės vadovaujamas ansamblis propaguoja tradiciškai ir šiuolaikiškai interpretuotas lietuvių kompozitorių bei liaudies dainas, supažindina su įvairių epochų pasaulietinės bei bažnytinės muzikos vokaliniais kūriniais.

Kolektyvas Lietuvą ir Lietuvos kariuomenę yra atstovavęs tarptautiniuose festivaliuose: tarptautiniame krikščioniškos muzikos festivalyje “Blagovestije” (Sankt Peterburgas, Rusija, 2002 ir 2007 m.), 2002 m. spalį tarptautiniame chorų festivalyje Sligo mieste (Airija), 2004 m. lapkritį XVI Tarptautiniame chorų festivalyje Valetoje (Malta), 2006 ir 2007 m. birželį Alta Pusteria tarptautiniuose chorų festivaliuose bei tarptautiniame festivalyje „Cori d‘Europa – 2008“ (Italija).

„Guostė“ yra ir kelių konkursų Lietuvoje laureatas: “Sidabriniai balsai ‘97”, “Dainuokime, kariai 2000” ir “Dainuokime, kariai 2005”.

“Guostė” nuolat dalyvauja Dainų šventėse Vilniuje (1998, 2003, 2007 m.), o taip pat ir Lygių balsų Dainų šventėse Palangoje (2003, 2004, 2005 m.). Šio ansamblio dainavimą bus galima išgirsti ir artėjančios Dainų šventės metu.

Vilniuje šie kolektyvai koncertuos:
Birželio 12 d. 18.30 val. Šv.Kazimiero (Jėzuitų) bažnyčia (Didžioji g.34);
Birželio 14 d. 10.30 val. Šv.Ignoto bažnyčia (Šv.Ignoto g.8/29) Šv. Mišių metu;
Birželio 14 d. 11.30 val. Šv.Ignoto bažnyčia (Šv.Ignoto g.8/29) Sakralinės muzikos koncertas.


Šiame straipsnyje: monteverdi

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių