D. Ibelhauptaitė: Londone tokia reklama niekam neužkliūtų (papildyta)

Prie Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos veikianti ekspertų grupė nusprendė, kad kruvina režisierės Dalios Ibelhauptaitės režisuojamo muzikinio trilerio „Svynis Todas: Demonas kirpėjas“ reklama nepilnamečiams kelia baimę ir siaubą.

Ekspertams užkliuvo laikraščiuose publikuojamos nupjautos žmonių galvos, lauko stenduose įmontuota besisukanti mėsmalė, apšlakstyta raudonais kraują imituojančiais dažais.

Ekspertų išvada bus perduota Žurnalistų etikos inspektoriui Romui Gudaičiui, kuris spręs, kokių priemonių imtis.

Dėl muzikinio trilerio reklamos į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą kreipėsi Vilniaus miesto savivaldybės administracija. O gavusi portalo vilniausdiena.lt užklausą dėl reklamos turinio – ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės patarėjas Egidijus Meilus portalui yra išreiškęs nuogąstavimą, kad miuziklo reklama mažamečiams gali turėti psichologinių pasekmių.

Už išorinės reklamos naudojimo taisyklių pažeidimus nustatyta administracinė atsakomybė. Gavusi Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos išvadas, savivaldybė turėtų spręsti, ar taikyti nuobaudą.

D. Ibelhauptaitė: „tai nebe mano problema“

„Negavau jokio rašto, kad reklama neatitinka įstatymų. Mes turime savivaldybės leidimą, patvirtinantį, kad reklama leidžiama. Jei kažkokie žmonės blogai atliko savo darbą – tai nebe mano ir ne reklamos agentūros problema. Repetuoju dieną ir naktį, spektaklio premjera pavyko fantastiškai puikiai, o septyni joje dalyvavę anglai pastebėjo, kad miuziklo reklaminė kampanija labai profesionali. Tai esą geriausia, ką galima sugalvoti muzikiniam spektakliui reklamuoti. Londone tokia reklama niekam neužkliūtų. Lietuvoje, kai iš tikrųjų labai daug vaikų badauja ir stokoja paramos, tokios problemos, kaip keli reklaminiai stulpai, atrodo kaip juodas humoras. Kodėl nerašote, kad aš rengiu paramos ir labdaros vaikams akcijas?“, - komentuodama ekspertų verdiktą kalbėjo „Svynio Todo“ režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Spektakliui – 30 metų

"Svynis Todas: Demonas kirpėjas" – vienas garsiausių Stepheno Sondheimo kūrinių. Pirmą kartą jis buvo pastatytas 1979 m. Niujorko Brodvėjuje.

Nuo to laiko šis muzikinis trileris mielai atliekamas tiek didžiuosiuose operos teatruose, tiek Brodvėjuje. Miuziklas sukurtas roko operos stilistika, išsiskiria modernia režisūra.

Muzikinio trilerio "Svynis Todas: Demonas kirpėjas" premjera Vilniuje įvyko ketvirtadienį, vasario 19 d.


Šiame straipsnyje: svynis todasIbelhauptaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių