Quantcast

„City Sevice“ nori nušalinti konkurso komisiją

Bendrovė „City Service“ nutarė kreiptis į Teisingumo ministeriją, prašydama nušalinti Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso komisiją. Kalėjimų departamentas esą atmetė „City Service“ pretenziją ir padidino bendrovės pasiūlymo kainą 70 mln. litų.

Bendrovė pateikė pretenziją Kalėjimų departamentui, dėl Viešųjų pirkimų komisijos sprendimo, kad pigiausiai pasiūliusi atlikti Lukiškių tardymo izoliatoriaus iškeldinimo darbus, vis dėlto netinka dėl pateikto finansinio modelio. Bendrovės atstovų teigimu, komisija savavališkai perrašė „City Service“ pasiūlymą ir padidino jį nuo 233 mln. litų iki 304 mln. litų.

„Dalyvausime Kalėjimų departamento derybose su savo siūloma kaina, bet abejonių kelia komisijos objektyvumas derybose. Iki šiol matosi komisijos tendencingumas, nes anksčiau netikome dėl pateiktos „Excel“ lentelės, mūsų kainą bandoma bloginti, nors pasiūlėme geriausią. Manome, kad derybose mums gali nesisekti būtent dėl komisijos sudėties“, – teigė „City Service“ administracijos ir teisės direktorius Ignas Krasauskas.

Kalėjimų departamento komisija pagal „City Service“ dalyvio finansinį modelį nustatė, kad pasiūlymo kaina yra reali, o dalyvio pasiūlyta kaina nominali, perskaičiuojant pagal pateiktus duomenis, nėra mažiausia tarp trijų dalyvių.

I. Krasausko teigimu, komisijai vadovaujantis pirmininkas yra Kalėjimų departamento diektoriaus pavaduotojas, todėl jis daro prielaidą, kad komisijoje vadovas gali daryti įtaką kitiems nariams. Jei komisijos sudėtis pasikeistų, tai esą neturėtų įtakos tolesnei konkurso eigai.

„Kadangi esame tarptautinė organzacija, pirmą kartą susiduriame su tokia situacija, kad ne dalyvis nustato kainą, o komisija nustato darbų kainą“, - sakė I.Krasauskas.

Išnagrinėjęs „Icor“ koncerno valdomos didžiausios Baltijos šalių NT priežiūros bendrovės „City Service“ pretenziją, vakar Kalėjimų departamentas pranešė, kad derybos vyks su visais trimis konkurso dalyviais.

Anksčiau „City Service“ kreipėsi į STT ir Viešųjų pirkimų tarnybą, esą nė viena institucija į jų kreipimąsi neatsakė.

Tuo metu Teisingumo ministerija išplatino pranešimą, kuriuo nurodo, kad į kalėjimo iškeldinimo konkursą ministerijai kištis neleidžia įstatymai.

"Teisingumo ministerija gavo jai ir Kalėjimų departamentui adresuotą AB „City Service“ kreipimąsi, kuriame prašoma nušalinti nuo pareigų viešojo pirkimo komisijos narius. Konkurencinį dialogą vykdo Kalėjimų departamento direktoriaus, o ne Teisingumo ministerijos, sudaryta viešojo pirkimo komisija. Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, už komisijos veiksmus atsako ją sudariusi organizacija. Teisingumo ministerija neturi teisės kištis į komisijos darbą arba kitu būdu daryti įtaką komisijos nariams, nes tokie veiksmai prieštarautų Viešųjų pirkimų įstatymui", - rašoma ministerijos pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių