Quantcast

„City Service“ prižiūrimuose namuose šilumos suvartojimas sumažėjo

„City Service“ grupės įmonių aptarnaujamuose Vilniaus daugiabučiuose namuose šį šildymo sezoną šilumos buvo vartojama mažiau.

Įvertinę keturių mėnesių šilumos vartojimo rodiklius, specialistai konstatavo,kad jie 17 proc. geresni, lyginant su lyginant su rodikliais, buvusiais ikipradedant intensyviai diegti taupymo priemones.2009 - 2010 metų šildymo sezono metu „City Service“ grupės aptarnaujamuos epastatuose svertinis šilumos suvartojimo koeficientas K siekė 36,94 Wh/Dl/m2, tuo tarpu 2011- 2012 metų šildymo sezono metu koeficientas K siekė jau tik 30,66 Wh/Dl/m2, tai yra, buvo 17 proc. mažesnis.

Primename, kad koeficientas rodo šilumos energijos sąnaudas bendrojo šildomų patalpų ploto vienetui ir dieno laipsniui. Kuo koeficientasmažesnis, tuo daugiabutyje šiluma vartojama efektyviau.

„Šilumos taupymo priemones aptarnaujamuose namuose pradėjome diegti prieš porą metų, beprotišku tempu pradėjus augti šilumos kainoms. Pernai sukūrėme „5 žingsnių šilumos taupymo programą“, kurioje pasiūlyti darbai buvo atlikti poroje tūkstančių daugiabučių namų pagrindiniuose šalies miestuose. Matome, kad administratorių pastangos padėjo gyventojams sutaupyti“, - sakė VytautasTuronis, „City Service“ vykdantysis direktorius Lietuvai.

Duomenys apie šilumos suvartojimo rodiklius buvo gauti stebint 1200 daugiabučių namų sostinėje. Pasak Vytauto Turonio, prieš šildymo sezoną namuose buvo statomi nauji ir sandarinami seni langai ir durys laiptinės, montuojama šilumos sistemų balansavimo įranga, pasenusi šilumos vamzdynų izoliacija keičiama nauja, efektyvesne. Kituose miestuose, daugiausia Kaune ir Klaipėdoje, taip pat buvo keičiami pasenę šilumos punktai, namuose pastatant modernius, automatizuotusįrenginius. Jų dėka atskiruose daugiabučiuose šilumos sutaupymas siekė 30 proc. ir daugiau. Daugiau apie 5 žingsnių šilumos taupymo programą galima sužinoti internete www.taupykimesiluma.lt.


Šiame straipsnyje: City service

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių