Quantcast

„Cirque du Soleil“ pristatė geriausią 2012-ųjų pasaulio šou „Alegria"

Lietuvių širdis praėjusiais metais spektakliu „Saltimbanco“ užkariavęs garsusis Kanados cirkas „Cirque du Soleil“ Vilniuje pristatė džiaugsmą nešantį spektaklį „Alegría“.

Ketvirtadienio vakarą pirmieji žiūrovai galėjo įsitikinti, kad ne veltui „Alegría“ 2012-aisiais Londone vykusioje viso pasaulio renginių organizatorių konferencijoje buvo išrinktas pačiu geriausiu metų šou. Ir net nepaisant to, kad spektaklis anaiptol nėra naujiena – kitąmet švęs jau dvidešimtmečio jubiliejų ir vis dar yra vienas populiariausių „Cirque du Soleil“ šou, kurį visame pasaulyje matė per 10 mln. žiūrovų Cirko trupė į Lietuvą, aplankiusi Taliną ir Rygą, atvyko su 22 vilkikais, atgabenusiais 45 tonas įrangos – nuo reikalingos šou, artistų kostiumų iki treniruoklių ir maisto.

Kaip atrodo artistų repeticijos iš arti, kaip siuvėjos dailina jų kostiumus, kaip užkulisiuose zuja komanda, kad spektaklis būtų nepriekaištingas, popietę stebėjo ir “Vilniaus diena”. O vakare į “Siemens” areną susirinkę žiūrovai stebėjo jau spalvingus ir kvapą gniaužiančius numerius, suplanuotus sekundžių tikslumu. Daugeliui numerių akrobatai nenaudoja jokių apsaugos priemonių, tad pavėluoti sekundę gali reikšti sunkų sužalojimą ar net mirtį.

Salamandrą simbolizuojančioje scenoje buvo galima išvysti karalių juokdarius, elgetas, senuosius paukščius, aristokratus, nimfas, klounus. Čia patrakę vartėsi akrobatai, ugnies ratus suko šokėjai, aiktelėti iš nuostabos vertė lanksčioji artistė, šiurpulys bėgo regint ore vienas kitą gaudančius oro akrobatus. Žiūrovams ne mažesnį įspūdį nei žmogaus galimybių ribas paneigiantys pasirodymai visad kelia artistų kostiumai, labiau primenantys meno kūrinius nei apdarus.

Dar labiau pribloškia žinojimas, kad vienam šou „Alegría“ kostiumui, vaizuojančiam baroko laikmetį, Versalio ar kitų didžiųjų Europos rūmų aristokratiją, pasiūti reikia 200 valandų. Štai vienos atlikėjos kostiumas yra puoštas apie 200 rankomis prisiūtų brangakmenių, nimfų kostiumų sparnai pagaminti iš 4 rūšių stručių plunksnų, o baltųjų angelų viena esminių kostiumo detalių yra pagaminta naudojant „Cirque du Soleil“ sukurtą technologiją, kuomet specialios nėrinių detalės ir žvejyboje naudojamas tinklas yra apdorojami taip, kad gali atlaikyti net apie 460 kg svorį.

„Alegría“ pažiba – ir dvi atlikėjos: baltoji, pasidabinusi baltais apdarais, ir juodoji – baltosios „alter ego“, pasipuošusi identišku juodu kostiumu. Spektaklio metu jos tai pasirodo scenoje, tai dingsta užkulisiuose, simbolizuodamos praeities ir dabarties, tamsaus ir šviesaus prado kovą ir dainomis visus suvienijančios džiaugsmingai traukiamam himnui – „Alegría“ išvertus iš ispanų kalbos, reiškia „džiūgavimas“, „triumfavimas“, „iškilmės“.

Beje, bilietai, kainavę 177-407 Lt į planuotus 3 „Alegría“ pasirodymus buvo išgraibstyti, tad prisireikė paskelbti net 4 papildomus šou. Kiekvieną spektaklį gali stebėti apie 3 tūkst. žiūrovų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių