Chaosas dėl karšto vandens pratęsiamas iki sausio 1-osios (papildyta)

Energetikos ministerija kaltina bendrovę „Vilniaus energija“ nekorektiškumu ir pratęsia apsirūpinimo karštu vandeniu būdo pasirinkimo terminą iki sausio 1-os dienos.

Vilniuje kilus ažiotažui dėl painaus turinio laiškų iš „Vilniaus energijos“, kuriuose miestiečiai raginami iki liepos 1-os dienos pasirinkti apsirūpinimo karštu vandeniu būdą, Energetikos ministras Arvydas Sekmokas suskato imtis veiksmų.

Trečiadienį jis pasirašė įsakymą, kuriuo  praėjusių metų gruodį pataisytų Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių vykdymo terminą nukėlė pusmečiu vėliau – iki sausio 1-os dienos. 

Energetikos ministerija pabrėžė, kad bendrovė „Vilniaus energija“ taisykles traktavo pernelyg laisvai. Įmonės sprendimas apie vartotojų teisę rinktis apsirūpinimo karštu vandeniu būdą pranešti likus vos dviems savaitės iki termino pabaigos vertinamas kaip nekorektiškas. Toks elgesys esą leidžia daryti prielaidą, kad „Vilniaus energija“ suinteresuota, kad liktų dabartinė apsirūpinimo karštu vandeniu tvarka.

„Ji naudinga ir patogi ne vartotojams, o šilumininkams. Jie be savo darbo ir apskaitos prietaisų pasiima iš žmonių pinigus. Individualūs apskaitos prietaisai leistų žmonėms mokėti už realiai sunaudotą karštą vandenį, o ne už tai, ką pavogė kaimynai. Ten, kur netvarka, visada atsiranda piktnaudžiautojų. O jų nesąžiningas elgesys kerta per sąžiningų vartotojų piniginę“, - kalbėjo Energetikos ministerijos Energijos išteklių, elektros ir šilumos skyriaus vedėjas Vytautas Vazalinskas.

Individuali apskaita esą užkirstų kelią vogti vandenį, o suma tų, kurie nesumoka už savo išnaudotą vandenį, nebūtų padalijama visiems namo gyventojams.

Suirutė Vilniuje kilo po to, kai šiomis dienomis miestiečiai savo pašto dėžutėse rado laišką, siųstą bendrovės „Vilniaus energija“. Laiške - trijų puslapių ilgio sudėtingu kanceliariniu stiliumi parašytas tekstas „Dėl būtinų priimti Jūsų sprendimų.“

Iš laiško teksto paaiškėja, kad iki šių metų liepos 1-os dienos vilniečiai privalo pasirinkti apsirūpinimo karštu vandeniu būdą.

Daugiabučių namų karšto vandens vartotojai, karštu vandeniu apsirūpinantys centralizuotai, gali rintis iš dviejų galimybių: karštu vandeniu apsirūpinti su papildomo tarpininko – karšto vandens tiekėjo dalyvavimu arba be jo. Kiek kuris variantas kainuotų, nenurodyta.

„Vilniaus energija“: patys muša, patys rėkia

Tuo metu nekorektiškumo savo veiksmuose „Vilniaus energija“ nemato.

Energetikos ministerijos pozicija įmonės vadovams primena situaciją „Patys muša, patys rėkia“.

Girdi, ne „Vilniaus energija“ iniciavo įstatymą, ji tik vykdo nustatytą tvarką, pagal kurią privalo informuoti vartotojus.

Įmonės komercijos direktoriaus Rimanto Germano teigimu, įmonė neprisiima atsakomybės už pernai Ūkio ministerijos priimtą įsakymo dėl Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių redakciją, todėl nežada nei pirkti naujų skaitiklių, nei jų diegti.
Girdi, iki šiol nėra nustatyta, kas turėtų būti už tai atsakingas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių