Centrinis ūkininkų turgus Vilniuje siūlys produktus be antkainio

Jau šį šeštadienį (gegužės 23 d.) Vilniuje, Ukmergės g., pradės veikti nauja ūkininkų prekyvietė po atviru dangumi. Priešingai nei kitos, ji veiks kasdien ir savo pirkėjams siūlys tik natūralius, tikrame kaime išaugintus produktus.

„Centrinės ūkininkų prekyvietės“ įkūrėjai pabrėžia, kad tai ne komercinis, o idėjinis projektas, kuriuo siekiama sukurti prekybos erdvę smulkiems ūkininkams ir suteikti galimybę vilniečiams įsigyti sveikų produktų.

Projekto steigimo iniciatorius - ūkininkas Mykolas iš Panevėžio. Vyras liaudyje vadinamo turgaus įkūrimu rūpinosi pats asmeniškai: surado prekybai tinkamą vietą, suderino savo planuojamą veiklą su žemės savininkais. Jis tikina, kad prekyvietėje galės prekiauti visi norintys, svarbiausia, kad parduodamos gėrybės būtų išaugintos ne dirbtinėje aplinkoje.

„Idėja kurti tokią prekyvietę kilo jau seniai. Aš pats užsiimu ūkininkyste ir nuolat galvoju, kur parduoti savo produkciją. Visada norėjau, kad žmonės vienoje vietoje rastų visus vakarienės stalui reikalingus, ir svarbiausia, šviežius bei kaimiškus produktus. Ūkininkų prekyvietėje bus galima įsigyti visą būtiniausių prekių krepšelį – pieno produktų, duonos, pyragų, daržovių, vaisių, mėsos, medaus ir panašių gėrybių. Svarbiausia, kad prekyba vyks iš rankų į rankas, todėl kainos tikrai skirsis nuo tų, kurios yra parduotuvėje. Visiems ūkininkams, prekiausiantiems „Centrinėje ūkininkų prekyvietėje“, pradžioje  leisime tai daryti nemokamai“, – pasakoja Mykolas.

Natūralūs produktai – be jokių antkainių 

Netradicinio projekto iniciatorius pabrėžia, kad sveiki produktai bus parduodami be jokių antkainių, nebus jokių perpardavinėtojų. Būsimieji pirkėjai taip pat raginami nepamiršti svarbiausio „turgaus principo“ – derėtis, tuomet norimą prekę bus galima įsigyti už dar patrauklesnę kainą.

Kaimiškos ir natūralios produkcijos šalininkai žada, kad prekyvietėje bus galima įsigyti ir labai unikalių bei išskirtinių produktų – liaudiškų pirties reikmenų, itin sveiko sėmenų aliejaus, gyvo aludarių užraugto alaus, naminės giros ir daugelio kitų kulinarijos paveldo gaminių. Taip pat, Ukmergės gatvėje veikiančioje ūkininkų pekyvietėje bus galima rasti ir miestiečiams neįprasto „asortimento“ – mažų viščiukų, kalakutų ir netgi ožkų.

Prekyvietėje veiks ir gėlininkystės paviljonas, kuriame bus galima įsigyti Lietuvos ūkiuose išaugintų vienmečių ir daugiamečių gėlių bei kitų dekoratyvinių sodinukų. 
„Centrinė ūkininkų prekyvietė“ lengvai pasiekiama pėsčiomis ir bet kokiu transportu, nes įsikūrusi judriausioje Vilniaus miesto – Ukmergės gatvėje, priešais „Maxima“, „SBA“ ir „AUDI“ prekybos centrus. Vilniečiai į prekyvietę kviečiami užsukti kasdien, nuo 9 val. ryto iki 19 val. vakaro.

Atidarymo vaišėms – kaimiškas pienas ir kepiniai  

 Ūkininkas Mykolas tikisi, kad jo iniciatyva sulauks atsako ir žmonės, užuot pirkę brangius importuotus produktus prekybos centruose, užsuks į „Centrinę ūkininkų prekyvietę“. 
„Pardavinėdamas savo produktus jaučiu, kad pirkėjai jau supranta sveikos, kaime išaugintos daržovės ar natūralios duonos vertę. „Centrinė ūkininkų prekyvietė“ lauks kiekvieno pirkėjo, kuriam rūpi jo ir jo vaikų sveikata, jau nuo šio šeštadienio, 10 val. ryto. Visus atėjusius vaišinsime natūraliu pienu ir kaimiškais kepiniais, nuotaikingas dainas trauks liaudiškos muzikos ansamblis“, –„Centrinės ūkininkų prekyvietės“ atidarymo džiugesiu jau gyvena jos sumanytojas Mykolas.

Vilniečiai į prekyvietę kviečiami užsukti kasdien, nuo 9 val. ryto iki 19 val. vakaro.

Ukmergės g. 259, priešais prekybos centrus „Maxima“, „SBA“, „AUDI“.

Produktų kainos:
Bulvės (1 kg.) – 0, 8 Lt (parduotuvėje jos kainuoja 1,40 Lt ir daugiau)
Obuoliai (1 kg.) - 1-1,5 Lt (parduotuvėje – 2,5 Lt ir daugiau)
Sviestas (0,5 kg.) – 10 Lt
Medus (1 kg.) – 14 Lt
Pienas (1 l.) – 2 Lt
Lietuviškas rūkytas skilandis (1 kg.) – 20 Lt


Šiame straipsnyje: ūkininkų turgus

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių