Quantcast

Buvusius „Vilniaus vandenų“ vadovus teismas pripažino kaltais

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas penktadienį kaltais dėl kyšininkavimo pripažino buvusius bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovus Darių Norkų ir Nerijų Laurinaitį.

Nuosprendžiu abiem nuteistiesiems skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams.

Pasak teismo, abu kaltinamieji turės sumokėti po 20 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio, arba 2,6 tūkst. litų, įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

D.Norkus buvo bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius, jo pareigybė buvo prilyginta valstybės tarnautojo pareigoms. N.Laurinaitis taip pat buvo valstybės tarnautojui prilygintas asmuo -  „Vilniaus vandenų“ pardavimo ir rinkodaros direktorius.

Bylos duomenimis, veikdami bendrininkų grupėje, D.Norkus ir N.Laurinaitis 2010 metų vasarį kavinėje iš bendrovės „Komsetas“ komercijos direktoriaus P.K. pareikalavo 16 tūkst. litų kyšio už tai, kad „Vilniaus vandenys“ pasirašytų su šia bendrove serverinės virtualizavimo paslaugų sutartį. Pusė šios sumos turėjo būti perduota iki sutarties pasirašymo.

Po kurio laiko N.Laurinaitis paėmė 8 tūkst. litų. 2010 metų vasario 18 dieną N.Laurinaitis pareikalavo iš P.K. papildomų 4 tūkst. litų. Kitą dieną N.Laurinaitis perdavė D.Norkui iš P.K. pusę gautų pinigų (4 tūkst. litų) ir jį informavo apie papildomai pareikalautus 4 tūkst. litų. Bendrininkai nutarė, kad toks kyšio dydis pakankamas.

Po kurio laiko N.Laurinaitis susitiko su P.K. ir pareikalavo, kad dalis kyšio būtų perduota ne pinigais, bet jam ir dar vienam asmeniui nuperkant poilsinę kelionę į Egiptą.

Tokiu būdu 2010 metų vasario 23 dieną buvo sumokėti 3 tūkst. 838  litai už N.Laurinaičio ir kartu su juo vykusios J.J. poilsinę kelionę į viešbutį „Coral Sea Holiday“ Sharm El-Sheikho mieste Egipte.Teisme apklausiami kaltinamieji kaltės nepripažino. Teismas, susipažinęs su baudžiamosios bylos duomenimis: liudytojų parodymais, rašytiniais bei kitais teisme ištirtais įrodymais, jų parodymus vertino kaip pasirinktą gynybos poziciją, siekimą išvengti baudžiamosios atsakomybės, todėl juos atmetė.Nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 3-iąjį apylinkės teismą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių