Quantcast

Buvęs Vilniaus raitosios policijos vadas po skandalo perkeltas į žemesnes pareigas

Pernai rugpjūčio pabaigoje mįslingomis aplinkybėmis Baltarusijoje sulaikytam buvusiam Vilniaus raitosios policijos vadui Laimonui Bankauskui pažemintos pareigos.

Jo paties prašymu L.Bankauskas nuo antradienio paskirtas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Vilniaus miesto 2-ojo PK Prevencijos poskyrio vyresniuoju specialistu, BNS sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė.

"Pagalvojau, kad reikia kartais gyvenime ir keisti darbo vietą", - antradienį BNS sakė L.Bankauskas.

Baltarusijos teisėsaugą L.Bankauską pernai sulaikė dėl įtarimų narkotikų gabenimu, bet, įsikišus diplomatams, L.Bankauskas buvo paleistas, jam oficialūs kaltinimai nepateikti. Lietuvos policija kaltės įrodymų nerado, bet po vidaus tyrimo paskelbė, kad L.Bankauskas pažeidė etiką, nes vykdamas į Baltarusiją pirkti pigesnių degalų galėjo pakenkti policijos įvaizdžiui.

Sausio pradžioje buvo planuota jo neeilinė atestacija, tačiau L.Bankauskui paprašius pažeminti jo pareigas, atestacijos nebereiks.

"Jis parašė prašymą, kad pažemintų jo pareigas, ir tuomet jokia atestacija nebereikalinga", - BNS sakė Vilniaus AVPK atstovė.

Policijos departamentas lapkričio pradžioje paskelbė dėl L.Bankausko sulaikymo atlikto vidinio tyrimo išvadas. Pasak departamento, nebuvo nustatyta, kad Baltarusijoje rugpjūtį sulaikytas Vilniaus raitosios policijos vadas būtų gabenęs narkotikus, tačiau jis nusižengė etikai.

Atlikus vidaus tyrimą nustatyta, kad tai, jog L.Bankauskas vyko į Baltarusiją pirkti pigesnių degalų, galėjo turėti neigiamos įtakos jo kaip pareigūno ir policijos įvaizdžiui.

Policijos departamento teigimu, per paskutinius 12 mėnesių L.Bankausko atžvilgiu be pastarojo buvo vykdomi dar keturi tarnybiniai patikrinimai.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad L.Bankauskas Baltarusijoje per aštuonis mėnesius iš viso lankėsi devynis kartus - dažniausiai lankydamas gimines ir norėdamas nusipirkti pigesnio kuro, o su minėtu asmeniu į kaimyninę šalį vyko vieną kartą.

Policijos departamentas per Generalinę prokuratūrą bandė susisiekti su Baltarusijos pareigūnais ir gauti jų turimą informaciją, tačiau baltarusiai į lietuvių kreipimąsi neatsakė.

Vilniaus raitosios policijos vadas Baltarusijoje sulaikytas rugpjūčio 16 dieną. Baltarusijos teisėsauga sakė, kad jo automobilyje rasta narkotinių medžiagų - daugiau kaip 45 gramai metamfetamino.

Sprendžiant susidariusią situaciją buvo įsikišusi ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o vietos pareigūnai pranešė, kad lietuvis paleistas prezidento Aliaksandro Lukašenkos nurodymu.

L.Bankauskas kaltinimus neigė ir sakė manąs, kad narkotikai buvo pakišti.


Šiame straipsnyje: Laimonas BankauskasBankauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

sigis

sigis portretas
kodėl taip žiauriai nubaudė berniuką, nors jis tų kelių narkotos porcijų dar nė nespėjo parduot.

laisvamanis

laisvamanis portretas
O kodėl niekaip neatsižvelgta į tai,kad jau anksčiau Bankauskui buvo konstatuotas nemedicininis girtumas? Policija toleruoja apsvaigėlius savo gretose?

pabaisa

pabaisa portretas
su antpečiais.TaiLIETUVOJE jau iprasta.
VISI KOMENTARAI 4

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių