Bus tvarkoma viena populiariausių senamiesčio vietų – Vokiečių gatvė

Vilniaus savivaldybė atsisako prieš kelerius metus parengto Vokiečių gatvės rekonstrukcijos projekto ir skelbia atvirą architektūrinį konkursą vienai populiariausių senamiesčio vietų.

Pasak vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio, 2015 metais rengti projektiniai pasiūlymai yra „morališkai senstelėję“, o pati vieta yra ypatingai svarbi sostinei, todėl reikalauja platesnių diskusijų.

„Bus siekiama surasti sprendimą šiam sovietiniam inkliuzui į senamiestį jo neužstatant, bet kažkaip parodant ir tai, kas buvo, išsaugant ir dabartinę jo vertę. Galimi visokie variantai. Pagalvojome, kad ši vieta vertesnė platesnės diskusijos, o ne 2015-aisiais darytų pasiūlymų įgyvendinimo“, – BNS sakė M. Pakalnis.

Anot jo, savivaldybė tikisi projektą atsirinkti iki kitų metų vidurio.

Idėjų autorių prašoma pateikti pasiūlymus, kokia turėtų būti gatvės ir viešųjų erdvių danga, medžiai ir krūmynai, kaip būtų įamžinama vietos istorija, mažosios architektūros elementai. Be kita ko, numatyta išsaugoti dabartinius senuosius šviestuvus, tik leidžiama keisti jų vietą.

Bus siekiama surasti sprendimą šiam sovietiniam inkliuzui į senamiestį jo neužstatant, bet kažkaip parodant ir tai, kas buvo, išsaugant ir dabartinę jo vertę.

Tarp esminių reikalavimų – aiškiai numatyti eismo sprendimus bei infrastruktūrą automobiliams, dviratininkams ir pėstiesiems, prašoma pateikti vieningą dizainą lauko kavinėms, kitai sezoninei infrastruktūrai.

Dabartinis Vokiečių gatvės vaizdas formavosi sovietinės okupacijos metais, nuo maždaug praėjusio amžiaus 6-ojo dešimtmečio.

Iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos dabartinės pėsčiųjų promenados dalyje buvo pastatai, nugriauti karo pabaigoje ir sovietmečiu.

2015-aisiais svarstyti planai numatė, jog dešinėje gatvės pusėje einant nuo Vilniaus gatvės link Rotušės būtų atsisakyta automobilių eismo – ši gatvės pusė būtų palikta pėstiesiems. Tuo metu kairioji būtų skirta automobiliams ir atskiram dviračių takui. Kavinių terasas čia buvo numatyta projektuoti gatvės vidiniuose kiemuose arba prie įvažiavimų į juos.

Taip pat siūlyta įrengti ir sostinės Holivudo šlovės alėjos atitikmenį, vadinamąjį Lietuvos žvaigždžių kelią, kur būtų įmontuojamos plytelės labiausiai nusipelnusiems lietuviams, tačiau šios idėjos kritikai tvirtino, kad popkultūros elementai nedera su istorine miesto gatve.NAUJAUSI KOMENTARAI

to reda...

to reda... portretas
aha suvarke anas ... centra... buvo tikri akmenys grysti,pakeite i azijines betonkes...buvo zalias jaunimo sodas...puse zalumos dingo...dabar zvyro pripilta...kalnas zalias buvo,dabar betonke zaliai dazyta padengtas...o prie sio...buvo grazi aikste su graziais senoviniais sviestuvai is krastu puosta granitu,dabar betonke su azijiniais sviestuvais...po tokiu naujinimu nieko senovinio nelieka,viskas i pigu betonini slamsta suvaroma uz kruvas milijonu...

jau

jau portretas
jau senamiestis uzkliuvo...turbut kazkas susigalvojo deziu pristatyt... geriausiai nelyskit prie to senamiescio parkelio!

RedaMaria

RedaMaria portretas
Kokį grindinį? Aišku, kad tokį, koks yra rotušės aikštėje. Juk negali kiekviena senamiesčio gatve tureti skirtinga danga! Jei truksta fantazijos, nuvykite I Vroclava ir pamatysite, kaip tvarkyti miesta. Visur naudojamas granitas– ilgaamze medziaga. Kai koks nors Benkunskas ar Poderskis, tie, kurie uz mūsų pinigus gurksnoja vyneli, sako, kad va Subabaciaus ir Bokšto gatvių rekonstrukcijai sutaupeme 300000 € , norisi priminti sena išminti: taupus žmogus moka mažiausiai 2 kartus. Zuokas padėjo pagrindus moderniam Vilniui. O kas dabar darosi? Vien tik pilkos plytos ir jau po metu suskeldeje borteliai. Apsoliuti sovietmečio atgyvena. Nei namų fasadai nei gatves senamiestyje neatnaujinami. Vilniaus senamiestis kaip pamotės vaikas- , kurio pagrindinis apdaras žaliaskariai balkonai ir grafičiai. Ar tai stoties kvartalas, ar Gedimino prospektas, Vilniaus ar Pilies gatve ar Rotušės aikšte. Gėda! Gėda! Gėda!
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių