Quantcast

Būkime budrūs kelyje - prasidėjo pavasarinės varliagyvių migracijos

Pavasaris įsibėgėjo – pabudę iš žiemos miego pasirodė gausybė varliagyvių (Lietuvoje gyvena 13 rūšių varliagyvių, iš kurių dvi – beuodegiai varliagyviai tritonai).

Tik pabudę, jie keliauja prie vandens telkinių – balų, kūdrų, seklesnių ežerų, kuriuose neršia ir praleidžia didžiąją dalį savo gyvenimo. Varliagyviai vasaroja ir žiemoja skirtingose vietose. Jiems būdingos vasarinės ir rudeninės migracijos, kurių metu jų ypač daug žūva – keliuose, nuo natūralių priešų ir žmonių, deginamose pievose ir pan., rašoma sostinės savivaldybės puslapyje.

Norint išsaugoti šiuos gyvūnėlius, kurių dalis yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą ir saugomos ne tik šalies bet ir Europos mastu, reikia imtis papildomų priemonių. Viena jų – tvorelių palei kelius įrengimas, kurių pagalba migruojančių varliagyvių srautas nukreipiamas nuo kelio.

Itin gausios migracijos stebimos Pavilnių regioniniame parke, Pūčkorių apylinkėse.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kaip ir kiekvieną pavasarį Pūčkoriuose praktiniais bei šviečiamaisiais tikslais jau įrengė atitvarą varliagyviams ir tuo pačiu ragina vairuotojus būti atidesnius kelio atkarpose, kuriose vyksta intensyvi varlių migracija.

Kita varliagyvių migravimo vieta – Ribiškių kelias. Čia taip pat įrengta apsauginė tvorelė, vietiniai gyventojai rūpinasi varlių pernešimu iš vienos kelio pusės į kitą. Šia veikla pastarosiomis dienomis užimti tiek suaugusieji, tiek vaikai.


Šiame straipsnyje: varlėsvarliagyviaimigracija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių