Brangių butų pirkėjų ima ieškoti teismai

Valdininkai irgi klysta

Pagal projektą gretimame sklype dar numatoma statyti 10 aukštų administracinį pastatą, bet detaliajame plane konkrečios teritorijos reglamente numatyti 4 ir 8 aukštų statiniai. Tai rodo 2007 m. sausio Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimas, kuriuo patvirtintas teritorijos tarp Pakalnės, Geležinio Vilko ir J.Jasinskio gatvių detalusis planas. Redakcija turi šį dokumentą.

Tačiau J.Elzbergas teigia, kad tų pačių 2007 m. kovą Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius patvirtino sklypo J.Jasinskio g. 14 urbanistinius apribojimus ir sąlygas, kur numatytas aukštingumas iki 10 aukštų: "Šiame sklype stovi ir daugiabutis namas, ir viešbutis "Europa City", taip pat yra degalinė, aikštelės. Todėl nesutinku su teiginiu, kad 10 aukštų administracinio pastato statyba yra galima tik tam tikroje šio sklypo dalyje."

Savo ruožtu advokatas S.Aviža piktinosi, kad net Vilniaus savivaldybės valdininkai dėl kažin kokių priežasčių talkina verslininkams, nepaisantiems statybas leidžiančių dokumentų.

"Savivaldybės tarybos Miesto planavimo ir plėtros komitete svarstant šį klausimą Statybos dokumentų skyriaus vedėja Angelija Petrauskienė melavo tarybos nariams, kad 2017 m. patvirtintas sprendimas koreguoti detalųjį planą, kuriuo leistinas aukštingumas padidintas iki 10 aukštų. Yra to melo įrodymas – viešas protokolas, – teigė advokatas. – Mes kreipėmės į komitetą, tikėdamiesi, kad bus principingai įvertintas atvejis, kai tarybos nariams sąmoningai teikiama neteisinga informacija, nes valdininkės minėtas dokumentas neegzistuoja, o ji pati prieš kelias dienas mums buvo pateikusi visiškai kitokią informaciją. Niekas nesureagavo."

70 – tiek vietoj numatytų 56 butų pastatyta sostinės J.Jasinskio g. 14A.

Miesto planavimo ir plėtros komiteto pirmininkas Gžegož Sakson prisiminė svarstymą apie projekto J.Jasinskio g. galimą neatitikimą statybos leidimui ir teritorijos detaliajam planui.

"Gavę vienos iš konfrontuojančių pusių advokato prašymą, mes pasidomėjome, pareikalavome, kad Miesto plėtros departamentas pateiktų informaciją, – "Vilniaus dienai" sakė G.Sakson. – Taip, ponia A.Petrauskienė kalbėjo apie detaliojo plano korekciją, paskui pati pripažino, kad įsivėlė techninė klaida, ir kai teikė informaciją raštu, pakoregavo atsakymą. Bet komitetas jokio sprendimo nepriėmė, nes detalieji planai ne mūsų kompetencija, sprendimus priima administracija. O jeigu statybos leidimas teisėtas, bet namas pastatytas nukrypstant nuo leidimo, čia apskritai ne savivaldybės, o statybų inspekcijos kompetencijos klausimas. Manau, jeigu byla jau pasiekusi teismą, visi niuansai bus išsiaiškinti."

Tempiami į teismą

Įdomu tai, kad į šį teisminį ginčą atsakovais įtraukti ir J.Jasinskio g. pastatyto daugiabučio butų pirkėjai. Apie 60 fizinių asmenų bei keletas įmonių, įsigijusių prabangius būstus po 2–3 tūkst. eurų už kv. m, privalo rašyti atsiliepimus į ieškinį, nes kitaip kyla grėsmė iš teismo gauti baudą. Bent jau taip "Vilniaus dienai" aiškino vienas iš niekuo dėtų atsakovų, pernai įsigijęs būstą šiame name.

"Turiu teisininko išsilavinimą, todėl šiek tiek apie tokius dalykus išmanau, – ironizavo vilnietis, prašęs neminėti jo gerai žinomos pavardės. – Aišku, žmonės, kurie anksčiau su teismais nebuvo susidūrę, nerimauja ir pyksta. Buvo gyventojų susirinkimas, aš supratau, kad statytojo advokatas surašė pagrindines atsiliepimo tezes ir išsiuntinėjo žmonėms elektroniniu paštu. O ką ten daug rašyti – nepritariame ieškiniui. Aš dar prašiau, kad bylą teismas nagrinėtų man nedalyvaujant – juk svarbiausia ginčo šalis yra ta, kuri tą namą statė."

Ar butų pirkėjai nesijaučia tapę įkaitais – kas bus, jei teismas nurodys perstatyti namą?

"Iš tikrųjų, vienas mūsų namo gyventojas labai aršiai kalbėjo, kad namas pastatytas ne pagal projektą, per didelis, – sakė pašnekovas. – Bet savininko atstovas išaiškino, kad pastatas priduotas komisijai, ir kalba apie griovimą neina, o esmė – kažkokia sienutė ar tvora, aš net tiksliai nežinau. Mano butas tvarkingai užregistruotas Registrų centre, ir aš miegu ramiai, nes nepadariau nieko blogo."

Atidalijo turtą

Pernai lapkritį, baigdama išparduoti butus naujajame daugiabutyje, UAB "Transmedos projektai" per Registrų centrą pasiskelbė dalyvaujanti atskyrime. Liūdna patirtis kursto įtarimus, ar tik statytojas nesiruošia pasipustyti padų, ir pirkėjai, aptikę statybų broką, o juolab įtraukti į teisminius ginčus, gali likti ant ledo.

Šių metų sausio 18 d. įregistruota naujai įsteigta bendrovė "Sumanus valdymas", kurios įstatinis kapitalas – per 1,2 mln. eurų, turinti vieną darbuotoją, direktorių Paulių Pranckevičių, kuris taip pat vadovauja ir UAB "Transmedos projektai". Šioje įmonėje po atskyrimo liko apie 0,3 mln. eurų, o kurioje iš bendrovių liko įsipareigojimai ir garantijos būstų pirkėjams – nevieša informacija.

Kam tektų kompensuoti žalą, jeigu teismas nurodytų perstatyti pastatą, sumažinti butų skaičių ar panašiai?

Advokatas J.Elzbergas tikino, kad būstų pirkėjams garantiniai įsipareigojimai yra galiojantys ir bus vykdomi viso garantinio termino metu.

"Toks užtikrinimas buvo pateiktas ir patikrintas statybų inspekcijos, užbaigiant gyvenamojo namo statybą, – teigė jis. – Bet kokie pasikeitimai, susiję su UAB "Transmedos projektai" kapitalo perdavimu, nėra susiję su jos, kaip nekilnojamojo turto vystytojos, pareigomis pirkėjams. Naujos bendrovės atskyrimas susijęs išimtinai su papildomo kapitalo pritraukimu, kuris bus naudojamas tęsiant projektą ir statant administracinį pastatą."NAUJAUSI KOMENTARAI

K.

K. portretas
Mūsų vystytojai yra kolūkiečiai be ambicijų investuoti į kokybiškus projektus turinčius simbolinę vertę. Per jų skurdo psichologija nukenčia visas miestas.

na

na portretas
Atsilikus ne tik atlyginimaisi salis, istatymai, tvarkos pasene. STT o kas ten dirba? O tu uz 600 dirbtum?

Kaip gali

Kaip gali portretas
VALSTYBINE INSPEKCIJA "kapituliuoti"...?????? KAIP ?????? a nu joooo....,bl..t, tokius KYSHIUS gauna, kad smegenis SURAKINA..., job...ni kirminai...!!!!! o STT tai kuuuurrrrrrr ???????
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių